Mladí talenti sportovního aerobiku

Mladí talenti sportovního aerobikuI navzdory tomu, že se vyučování gymnastiky na školách výrazně omezuje a spíš se zakazuje, než aby se vyzdvihl její obrovský přínos pro zdraví dětí a mládeže, zájem o gymnastické sporty v našem městě neustále roste.V Moravské Třebové je to zásluhou aktivity klubu – AG – FIT, který se gymnastickým sportům věnuje. I letos se v gymnastice zdokonaluje stále víc talentovaných členů AG – FIT.Závodnice sportovního aerobiku mají za sebou polovinu roční sezóny, která byla limitována zdravotními problémy některých děvčat. Proto chyběla v březnu děvčata na 12.ročníku Aerobic Open Zlín + MČR; mezinárodních závodech, jichž se zúčastnily závodnice 12 zemí světa.Třebovská děvčata soutěžila jen v kategorii individual women, přičemž nejlepší byla na 16..místě Eliška Mlejnková (starší žákyně) Další námi obsazené závody byly Pohár federací v červnu v Prešově (2.kolo). Nejmladší závodnice Sophia Bomberová umístila v kategorii dětí 6 -8 let na 5.místě v konkurenci 19 závodnic. V kategorii mladších žákyň 9 – 11 let se mezi 36 závodnicemi z ČR a SR nejlépe prosadila Laura Lněničková, která po bezchybném výkonu obsadila 9.místo, a Patricie Bártová po menší chybě 13.místo. Trio starších žákyň Eliška Mlejnková, Adela Daulová a Magda Duží se po více než roční přestávce opět vrátilo na soutěžní pódia a v Prešově obsadilo 5.místo. Na stejnou pozici dfosáhlo také trio mladších žákyň Patricie Bártová, Laura Lněničková a Klára Nemčíková.„Tréninky gymnastických sportů si vyžadují specializovanou gymnastickou tělocvičnu, proto patří poděkování zdejšímu Gymnáziu, které nám umožňuje využívat své prostory k tréninkům. Za finanční příspěvek poskytnutý na zabezpečení pravidelné tréninkové činnosti AG – FIT patří poděkování Městu Moravská Třebová a Pardubickému kraji.“ Zhodnotila G.Daulová.(mt)