Šakalové potrápili favorita z Poličky

Špičkový tým celostátní ligy v sálovém fotbale a mnohonásobný medailista z finálových turnajů. Proti němu nováček nejvyšší soutěže. Takové bylo menu pro fanoušky, kteří zavítali do poličské haly.Jednalo se o okresní derby a navíc hned dvojité, protože oba duely VPS Novabrik proti Šakalímu hněvu se odehrály v jednom termínu a na témže místě.První klání otevřeli Šakalové nastřelenou tyčkou, ale potom měli problémy se souhrou soupeře, který hrál trpělivě a čekal na svoje šance. Stejskal a Kovář zajistili Poličce dvougólové vedení, které jí na chvíli sebral Masopust, ale do poločasu vrátil zpátky Jílek – 3:1.Po pauze se Třebovští snažili dát kontaktní gól, ale přes zformovanou defenzivu se dostali pouze do minima vážnějších střeleckých příležitostí a pokud už, pálili nepřesně nebo byl na místě Slaný.Domácím se otevíraly brejkové možnosti do otevřené obrany, které se jim nedařilo dotáhnout, ale když se ke konci ostrou přízemní ránou trefil Jílek, bylo rozhodnuto.Odveta byla o poznání napínavější a Poličští byli nakonec rádi za hubené vítězství. Bylo vidět, že Šakalové se ponaučili z předchozího měření sil, bránili daleko důsledněji a nedostávali se po trvalejší tlak.I tak ale v prvním poločase inkasovali, když ztratili míč na útočné polovině a domácí perfektně sehráli přečíslení, na jehož konci stál nekrytý Netolický.Ve druhém poločase bojovali Šakalové ze všech sil o srovnání. Cítili, že domácí nehrají v optimální pohodě a že jejich naděje žije. Aby ji ovšem využili, museli by se prosadit střelecky, což se nestalo, přestože gól při některých závarech visel ve vzduchu. Na druhé straně mohli domácí udeřit několikrát z rychlých brejků a závěr se tudíž hrál doslova „nahoru – dolů“. Stav se však nezměnil a rovněž podruhé se radovala Polička, která byla v odvetě spíše šťastnější než výrazně lepší.Další turnaj celostátní ligy je na pořadu v sobotu 9. ledna. Hrát se bude v Praze-Radotíně (rh)