Atleti bojují o 1.ligu

Dospělá atletika v Moravské Třebové opět ožila, atleti mají za sebou již tři kola druholigových klání. Hostiteli závodů byly Pardubice, Třebíč a Čáslav. Celkově se do těchto kol zapojilo 38 moravskotřebovských atletů a atletek. AK muži vstoupili do sezóny bez dvou opor Michaela Havlíka a Jiřího Nárovce. Výraznou posilou se však stal Peter Samuelis s portorickými kořeny. „Laťku po další kola si nastavil AKMT vysoko“ objevilo se v hodnocení Svitavského deníku, když Třebovští obsadili na úvod 2.místo. V Třebíči chyběl ke stejnému umístění jediný bod (3.místo), třebaže se prezentovali atleti dobrými výkony: Peter Samuelis vyhrál dálku (642) i trojskok (12,81) a navíc byl druhý v oštěpu, Ondřej Svoboda zvítězil na 3 km překážek (9:48,49) a druhý skončil na patnáctistovce. Vytáhl se i sprinter Jaroslav Žouželka, který byl druhý na stovce, čtvrtý na dvoustovce i čtyřstovce a pomohl štafetě na 4 x 400 m ke třetí příčce. Naposledy skončili atleti opět druzí (196,0 b.).Tímto počinem zůstávají společně s Pardubicemi a Čáslaví v boji o celkové prvenství a případný postup do 1. ligy. (1.Pardubice 16 bodů, 2. AKMT 14 bodů, 3.Čáslav 14 bodů). Šanci jim přitom můžou zvýšit dvě posily, které jsou v jednání. Ženy vstoupily do sezóny vlažněji, když hlavně na prvním kole přes velikou absenci skončily na 6. místě. Že se však s nimi musí počítat, dokázaly v Třebíči, kde braly rekordní čtvrté místo.Ve třetím kole skončily na 5.místě v závěsu za AC Pardubice, s nimiž si to rozdají o konečné čtvrté místo ze sedmi týmů. Hlavní oporou je nováček týmu Lenka Broučková (hostuje z Pardubic), skvěle bodují rovněž Havlíková M., Bambušková I..Závěrečné rozhodující kolo se uskuteční v Ústí nad Orlicí 20. srpna 2016, na které všechny třebovské fandy atletiky srdečně zveme. (AKMT, Jaroslav Žouželka)