BIKROS 2015.O vítězi cyklomanského závodu rozhodla sekunda

Počasí objednal obvyklý garant závodu Doležel (CK Slovan) skvělé, náročnost trati mu ovšem mnozí vytýkali, byť jen v žertu: „Autora trati ulovit,svlíknou,svázat,polít javorovým sirupem a hodit do mraveniště.“…

Druhý závod Cyklomana 2015 se jel jako terénní časovka Superbike, tradičně kolem kopce třebovského Hradiska a dal půlstovce bikerů notně zabrat. Prvních 10 z nich bylo aktuálně nasazeno dle výsledků v minulém roce, čímž byly eliminovány potíže s předjížděním. Kdo na úzkých pěšinkách za to pevně vzal, měl napůl splněno. Pak už rozhodovala momentální forma a štěstí…Chybějící „favorité“ na startu (prodloužený víkend-svátky, jiné akce – pražský Volkswagen marathón apod.) v podstatě neovlivnili zajímavost a dramatičnost závodu. Jejich absenci plně kompenzovali mladí jezdci z Lanškrouna (SKP DUHA) či navrátilci do pelotonu (kunčinský Berka, poličský Faltýnek, tatenický Kuběnka a mistryně ČR Hájková). Tempo bylo neúprosné. Jelo se doslova úprkem a v cíli rozhodovaly mezi nejlepšími pouhé sekundy.Na 8 km trasu vyjel jako první loňský vítěz P. Štěpař a třebaže se snažil sebevíc, dosáhl „jen“ na 6. místo. Jeho přemožitelé nebyli nečekaní, na předních místech de facto byli dřívější cyklomani (Doležel, Štěpař, Kadidlo), s nimi se počítalo, jen pouhý sekundový rozdíl mezi nejlepším Rotterem M. (loňský cykloman) a mladým Martinem Schönem všechny překvapil. „A to jsem ještě málem spadl po cestě do potoka“, kroutil nevěřícně, leč spokojeně v cíli hlavou vítěz.Co říci závěrem? „Závod se jistě všem účastníkům líbil natolik, že se za rok vrátí. Já jsem spokojen též.“ doplnil Doležel coby organizátor. Úspěch měl i prvý závod dětského Cyklománka; děti byly dostatečně nažhavené, cyklisticky „hladové“.

Z výsledků

1. Rotter Michal M2 20:29:50 průměr 22,12
  2. Schön Martin M1 0:29:51
  3. Doležel Josef M3 0:31:06 (všichni CK Slovan)
  4. Boháček Jan M1 0:31:18
  5. Berka Martin M1 0:31:55 (Čerti Kunčina)
  6. Štěpař Petr M3 0:32:01 (Certi Kunčina)
  7. Kadidlo Jiří M2 0:32:11 (CK Slovan)
  8. Smékal Filip J 0:32:18
  9. Orálek Dušan M2 0:32:30 (Mirva Svitavy)
  10. Rotter Michal jr. 0:32:44 (DUHA Fort Lanškroun)

V jednotlivých kategoriích byli nejlepší: J – Smékal Filip; M1 -Schön Martin; M2 Rotter Michal st.; M3 – Doležel Josef; M4 – Pustina František; ŽJ – Hájková Markéta; Z1 – Bílková Eliška ; Z2 – Schneiderová Bedřiška