Členové KIN-BALLU Moravská Třebová v reprezentaci ČR.

Třebovští KINBALISTÉ nechyběli na Světovém poháru v Belgii Světový pohár Liege 2013 byl de facto neoficiálním mistrovstvím světa v tomto novém sportovním odvětví. Poprvé v historii se turnaje zúčastnil český tým mužů. „Naše účast na Světovém poháru byla nenahraditelnou zkušeností pro tým. V ČR dosud neexistuje soutěž dospělých jako ve většině ostatních zemí. Pilotní školy jsou rozmístěny po celé republice, je jich více než dvěstě, kluby dospělých jsou zatím jen v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. I proto jsme se „vešli“ do reprezentace i my z Moravské Třebové: Martin Vacek a já“ vysvětlil náš mediátor Miroslav Kubiš.Průběh turnaje byl dramatický pro český tým. Los na úvod mu přisoudil nejsilnější soupeře: nestačili na Japonce ani na Jižní Koreu. V druhém části byla nad síly Čechů domácí Belgie, Čína naopak zůstala na štítě. Na závěr svedl tým souboj s mistry světa Kanaďany a se Švýcary. Vítězství nad druhým jmenovaným znamenalo posun do semifinále, kde výkon bohužel nestačil na Španěly, ani opětovně na Korejce. Poslední dva zápasy s Němci a Číňany byly ovšem vítězné, čímž bylo potvrzeno celkové 8.místo na světě.„Vzhledem k tomu, že kin-ball byl před třemi lety u nás naprosto neznámým sportem, je možné považovat umístění za výborný úspěch. Kin-ball je stále především dílem nadšenců, které baví jej hrát a učit tuto hru ostatní. Lze se domnívat, že může pomoci rozvoji pohybové gramotnosti“ komentoval svůj zážitek moravskotřebovský sportovec-reprezentantPříští rok se uskuteční evropský pohár klubů, další Světový pohár ve Španělsku bude ve Španělsku 2015.Konečné výsledky turnaje mužů1. Kanada, 2. Japonsko, 3. Belgie, 4. Francie, 5. Španělsko, 6. Švýcarsko, 7. Jižní Korea, 8.Česko, 9. Čína., 10. Německo, 11. Dánsko***Česká základní sestava:Jan FreibergJakub Malíkkapitán Petr Lipový Martin Chvála Martin SemerádOndřej KubaMartin Vacek (Moravská Třebová)Miroslav Kubiš (Moravská Třebová)Trenérka: Alice Paurová(mt)