Co nového u tenistů

Co nového u tenistůTenisté se nastěhovali přes zimu a nevlídné počasí do nafukovací haly TS M.Třebová. Vedle hobíků se tam scházejí i organizovaní členové tenisového oddílu TJ Slovan. Jejich venkovní sezona skončila, je tedy logické poohlédnout se za jejím průběhem a úspěchy.Tenisový oddíl čítá více než stovku členů všech věkových kategorií – od minitenisu a babytenisu až po dospělé a veterány. Oddíl tenisu obsazuje v krajských a celorepublikových soutěžích všechny věkové kategorie.Aktivitu tenisového oddílu řídí a koordinuje 5 členný výkonný výbor ve složení: Ing. Václav Mačát, Jiří Vopařil, Ing. Michal Svoboda a dva nově kooptovaní členové:Milan Hájek- Mgr. Pavel Podhorný.Při oddílu funguje jak tenisová školička, tak pravidelné tréninky mládeže, z nichž vyrůstají nadějní adepti tohoto sportu. To se ostatně již projevuje v podobě vítězství mladších žáků v krajské soutěži nazvané O poháru hejtmana Pardubického kraje. Přímo od něj dostali na radnici tuto cennou trofej.V kategorii dospělých si vyzkoušelo smíšené družstvo „A“ v roce 2014 prvoligovou soutěž, v níž působilo díky spolupráci/ spojení s pardubickým klubem 1.Východočeská tenisová. Předsevzetí setrvání „nabouralo“ zranění 4 klíčových hráčů, takže sestup do nižší soutěže (KP) se stal nevyhnutelnou realitou. Satisfakcí byly naopak výkony družstev B a C v krajském přeboru Pardubického kraje. Vedla si skvěle, dokonce „céčko“ soutěž vyhrálo a nebude chybět v divizní soutěži.V současné době zkušební spolupráce a zdvojení TK Slovan a pardubického týmu byly ukončeny (po dvou letech). V příštím roce 2015 budou družstva dospělých vystupovat pod klasickým názvem TJ Slovan Moravská Třebová. „Áčko“ chce naplnit smělé ambice, tj. vyhrát soutěž a postoupit rovněž do divize.Tenisové kurty (2) byly dokončeny před 44 lety. Postupem času byl počet kurtů rozšiřován až na současných 5, velkou motivací pro tenisový boom bylo otevření nových šaten (2006), stejně jako nafukovací hala v areálu aquaparku (2008).Zásluhu na perfektně fungující činnosti lze přičíst i jiným; v té souvislosti je možné zmínit správce kurtů Petra Kašpara, který s velkým entuziasmem mj. vyplétá tenistům jejich rakety.(MT)