Další boje o postup do futsalového čtvrtfinále

V dalším kole celostátní futsalové ligy zavítali Třebovští doi Brna k dvojutkání se silnými soupeři a potřeboval každý bod, aby zvýšili svoje naděje na postup do play off. Přestože jednotlivé duely byly velmi zajímavé a většinou otevřené až do konce, tak všechno dopadlo podle očekávání. Nic tedy rozhodnuto, boj o účast ve čtvrtfinále bude pokračovat…Šakalí hněv Moravská Třebová – GIOIA B2 Balance Brno 2:3 (1:1)Branky: 6. Potáček, 29. Sedláček – 12. Dobšíček, 37. Presl, 39. Cenek. Rozhodčí: Tůma – Sýkora. ŽK: 0:3. Chyby: 5:4.Jestli Šakalům nakonec uteče čtvrtfinále, bude je tento zápas budit ze snů. Takovou šanci bodovat proti jednomu z favoritů ligy hodně dlouho neměli. Brno přijelo jenom se šesti muži do pole a i proto s ním nováček soutěže držel krok. Dvakrát se ujal vedení, podruhé ve 29. minutě a hned nato šli hráči Moravské Třebové ve dvou sami na brankáře, ale jedinečnou možnost totálně „zazdili“. A tak přišel trest a ten byl mimořádně krutý. Hosté v posledních čtyřech minutách po chybách Šakalů obrátili výsledek. Byla to obrovská škoda, Šakalové by si alespoň bod zasloužili. Chyby se ovšem neodpouštějí.Šakalí hněv Moravská Třebová – SMR Plus Zlín 1:5 (1:2)Branky: 13. Sedláček – 7. Haloda, 18.Chvíla, 25. Julina, 30.a 37. Kovář. Rozhodčí: Hamrník – Sýkora. Bez ŽK. Chyby: 5:9.Proti Zlínu měli mít Šakalové teoreticky větší naděje na bodový přírůstek než proti Brnu, pravý opak se však ukázal být pravdou. Znovu se totiž ukázalo, jak moc je trápí efektivita jejich hry. Zejména v prvním poločase, který byl plný šancí na obou stranách, totiž zahodili, co se dalo. Prosadili se jen jednou, sice po hezké souhře, ale bylo to zoufale málo. Hosté byli produktivnější a po změně stran i herně lepší, takže svoji výhru do otevřené obrany ještě zvýraznili. I tak mohli Třebovští vývoj aspoň trochu zdramatizovat, ale i když už stáli úplně sami před prakticky bezmocným gólmanem, tak z toho stejně gól nebyl. Rozhodnutí o tom, jestli si Šakalové ve své nováčkovské sezoně v nejvyšší soutěží zahrají i vyřazovací část, se tím pádem odkládá do příštího týdne a do stejné haly.Šakalí hněv: Vykydal – Marek, Potáček, Huryta, Müller, Staněk, Sedláček, Němec, Trnka, Berka, Aberle.Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/fotbal_region/novabrik-bral-sest-bodu-sakali-hnev-vysel-naprazdno-20160118.html