Dvojnásobné prvenství HC Slovan

A přece Sybilla měla pravdu, když v lednu t.r. prorokovala nezadržitelné prvenství. HC Slovan získal titul Přeborníka kraje v sezoně 2107/2018. Zcela zaslouženě, i když muselo rozhodnout až páté utkání.Už ve třetím třetí finále byli slovanisté blízko k čtvrtému triumfu od roku 2001. Ještě 10 minut před koncem drželi dvougólový náskok. .Jenže stačila malá nepozornost, nesoustředěnost a během 20 sekund bylo vyrovnáno, hra bez brankáře ztvrdila prohru. „Nu což, je to 2:1 pro Slovan , doma to zlomíme a oslavíme před svými diváky“ znělo od moravskotřebovských skalních… Leč – po velkém tlaku a 20 šancích neustále dotahovali jednogólové manko ve skóre. O definitivum jej připravila třetí branka 41s před koncem prodloužení, dlužno podotknout že po zvláštní kreativním extempore rozhodčích. Vybojovat mistrovský titul musel tedy v pátém utkání v Č.Třebové, kde bouřlivé prostředí (1395 diváků) a vyhrocená atmosféra byla proti hráčům, ale jejich spravedlivá naštvanost slavila úspěch. Rozhodl tradiční obrat v druhé třetině a titul šampióna se „přistěhoval“ do Moravské Třebové.HC Česká Třebová – HC Slovan 3:4 (2:1,1:3,0:0) Branky: Kobza, Pavlovský 2, DubaTým zaslouží nejen obdiv za cílevědomost, když nevzdal po pátém místě v základní části boj o konečné vítězství, ale i poděkování za vzornou reprezentaci města. Velice zdatně si vedla i záloha – „B“tým v oblastní lize Orlickoústecka. I oni skončili ve finále a po dvojitém vítězství nad okresní rivalem Litomyšlí B získali prvenství.Dorost byl před sezonou nově rekonstruován. Starší hráči odešli, mladší pod vedením J.Fibricha startovali v KLMD. V základní fázi skončili čtvrtí, takže jim zbyla nadstavbová skupina 10 týmů, v níž skončili druzí a celkově ve společné soutěži dvou krajů (H.k. a P.k.) osmíBližší a podrobnější informace na www.svitavskydenik.cz nebo www.hcslovan.com (mt)