Finálová série začala úspěchem

HC Světlá n/S. – HC Slovan 3:4 (1:0, 1:3,1:0,0:1PP) Branky:Muselík,Aulehla,Řehulka,ČernýSestava SLOVAN: Turek, Pokorný, Rajnoha, Kobza, Kutmon, Faltus, Řehulka, Černý, Kvapil, Kršňák, Rosendorf, Schneider, Muselík, Čikl, Aulehla, Duba, ProkopVšichni si přáli (656 diváků/100 z M.T.), aby se hrál napínavý, dramatický fair play hokej. To se nakonec naplnilo a dokonce se šťastným koncem pro slovanisty…Do utkání vstoupily oba týmy se zajištěnou obranou, aktivně, byť s maximální obezřetností zbytečně neinkasovat. Brankové příležitosti se střídaly na obou stranách.K úspěchu bylo důležité vyvarovat se obvyklých kolapsů na konci a začátku třetin , což se však znovu nepodařilo – branky domácí stříleli v 18:38 (Doležal), 20:36 (Žák), 41:54 (Svoboda). Nepříznivé chvilky dokázali hokejisté z Moravy eliminovat vůlí po vítězství a šokem jako proti Č.Třebové. Během necelých dvou minut (31:43 – 33.34) zvrátili nepříznivý stav 2:0 na 2:3. Otupili značně tlak domácích (branky: Muselík, Aulehla, Řehulka), hra se uklidnila, moravskotřebovští odolali i dvojnásobným oslabením. Propadli až na úvod třetí části, kdy Světelští vyrovnali. Poté stupňovali tempo, leč bezchybný gólman Turek je přiváděl k šílenství…a eliminoval všechny chyby obránců. Remízový stav vydržel do konce základní hrací doby.V nastaveném času (60:36) rozhodl o vítězství Černý. Trenér Čikl tým pochválil za výkon, přičemž si byl vědom jisté míry štěstí v závěru utkání.Domácí skláři bedlivě střežili nebezpečný 1.útok hostí, jeho roli převzali jiní… HC Slovan potvrdil, že původně proklamované semifinálové ambice posunul až na cíle nejvyšší.. Ve finálové sérii se tak ujal vedení 1:0. (mt)