Futsalisté zvolna končí sezonu

Další turnaje absolvovala dvojice s-týmů Šakalího hněvu – futsalistů TJ Slovan ve svých soutěžích. .Dosažené výsledky byly rozdílné/přijatelné – odpovídaly zkušenostem, síle soupeřů i nasazení hráčů.VPS Novabrik Polička – Šakalí hněv M.Třebová 5:2 (2:0),¨SMR Plus Zlín – Šakalí hněv M.Třebová 5:2(1:0) FK Adria Dobříč – Šakalí hněv Moravská Třebová 7:7 (3:5)Bombarďáci Větřní – Šakalí hněv Moravská Třebová 0:5 (0:1).V domácím mohelnickém turnaji hostili šakalové dva nejlepší týmy soutěže. Zisk bodů by býval byl překvapením, nakonec k nim Třebovští neměli vůbec daleko. S oběma týmy prohráli nejtěsnějším způsobem a hodně smolně. ŠH M.Třebová – Chemcomex Praha 1:2 (1:2) Branka: Staněk„Deváté vzájemné utkání za poslední tři sezóny přivítala mohelnická hala, kde jsme uspořádali domácí turnaj úplně poprvé. Dosavadní bilance vzájemných zápasů jednoznačně favorizovala pražský tým, který zvítězil ve všech předchozích osmi měřeních sil. Diváci ovšem v žádném případě nesledovali hru kočky s myší, nýbrž naprosto vyrovnaný souboj splňující nejpřísnější parametry sálového fotbalu. Domácí hnání početnou fanouškovskou základnou šli dokonce v 9. minutě do vedení. Po rychlém přechodu na tři doteky přes celé hřiště zakončil Staněk krásnou souhru do zcela odkryté brány. Pražany tato situace probrala z letargie a hned za minutu trochu šťastně Bialkem vyrovnali, když si tečovaná střela našla cestu mezi nohama Hutiry do brány. Strhující sálovka spěla ke spravedlivé remíze, to by se ale nesměla projevit naše stará bolest v podobě zachycování začátků a konců poločasů. Secvičená akce Chemcomexu a druhý Bialkův gól hlavou společně se závěrečným klaksonem rozhodla zápas. Ve druhém poločase totiž Chemcomex naplno zúročil svoje zkušenosti a pohlídal si jednogólové vedení až do konce zápasu. Podruhé jsme padli s celkem první čtyřky (Zlín 2:3) o jediný gól a rozhodně se dá říci, že ze všech vzájemných zápasů s desetinásobným mistrem jsme byli nejblíže vítězství, což je pro nás obrovským hnacím motorem do dalšího snažení.“ (Hodnocení manžéra P.Matouška)Šakalí hněv Moravská Třebová – Sparta Praha 0:1 (0:0)Třetí zápas s týmem z první čtyřky, který prohráváme o jediný gól. Naplno se v tomto zápase projevila naše až přílišná střelecká přesnost, která nasměrovala míč dvakrát do břevna a jednou do tyče sparťanské branky. Jediny gól utkání Sparta Praha vstřelila ve 22. minutě po brejkové situaci a poté doslova zabetonovala pomocí všech dostupných prostředků svoji obranou polovinu. Nám se cestu ke skórování přes trvalou převahu najít nepodařilo a i druhé vzájemné utkání v letošní sezóně jsme tak prohráli.Moravská Třebová: Hutira, Vykydal, Sedláček, Müller, Němec, Staněk, Širůček, Vančura, Murin, Zdržálek.Příští týden se představíme v rámci druhého domácího turnaje v sobotu v Litomyšli. Střetneme se tu s Jilemnicí (14:00) a poté v rámci atraktivního okresního derby s Poličkou (15:00). V prvním utkání ve 13:00 změří Zlín síly s Poličkou, poslední zápas turnaje svede dohromady Zlín a Jilemnici. Zápasy určí s definitivní platností našeho soupeře do čtvrtfinále. V tuto chvíli bychom narazili jak jinak opět na pražský Chemcomex.Východočeská ligaTam „válčí“ rezerva ŠH. Její výsledky jsou jako na houpačce, zřetelně se tu projevuje nezkušenost mladých hráčů.Bukvice V.Mýto – Šakalí hněv B 2:1Zanzibar Lanškroun – Šakalí hněv B 2:1 Polička – Šakalí hněv B 2:1ŠH B – Družba Vysoké Mýto 2:1SH B . Dolní Újezd 5:0 kont.ŠH B – PS Lanškroun 2:2ŠH B – Dolní Újezd 5:1 ŠH B – Tisako Tisová 0:4ŠH B – Bukvice V.Mýto 3:4Tabulka po 5.turnaji: .místi 11 – 4 – 4 – 1 – 6 02:27 13 bodů (mt)