Hokejisté hodnotí sezonu jako úspěšnou

A týká se to pochopitelně všech týmů, které měl oddíl přihlášené v soutěžích, trvajících od října do března. Sezóna 2012-2013 je tak minulostí.Největší zájem se soustřeďoval na tým dospělých, který mířil na místa nejvyšší.Měl ovšem také nejtěžší pozici-střetávání s výkvětem krajských hokejistů. HC Slovan zahájil skvěle prvou část (prvenství), v další byli druzí. Bravurně zvládli hokejisté i třetí část a postup do play off se stal realitou; následný postup do finále (po vyšachováni Chrudimi) fakticky už splněním sezónních cílů. Boj proti favoritovi a konečnému vítězi Chocni byl specifickou formou poděkování fanouškům za soustavnou přízeň.Finálová série skončila sice v nejkratším možném čase (3:0 na zápasy),nicméně přes nezdar nemusí slovanisté truchlit; stříbrná příčka je pro ně rozhodně úspěchem.Znamená i okresní prvenství.Finále HC Choceň –HC Slovan 3:2 (0:0,2:1,1:1) Branky:Kobza, Koláček*o skvělém výkonu domácí rozhodli šťastnou brankou 5 minut před koncem.HC Slovan –HC Choceň 4:7 (1:2,1:3,2:2) Branky:Urbášek, Řehulka, Kobza, Koláček,HC Choceň –HC Slovan 5:2 (1:0,2:1,2:1) Branky:Faltus,Polák *domácí nepřipustili žádný dramatický zvrat a získali zaslouženě krajský primát *ilustrační fotoKLJVýkony juniorského týmu byly od začátku soutěže příjemným překvapením, zvláště vezměme-li v úvahu, že tým je nově konstituovaný z loňských dorostenců. I přesto se v konkurenci 9 týmů Pardubického kraje dokázali dobrými výkony v základní části (3.místo) probojovat až do vyřazovacích bojů. Na vyspělý chrudimský tým v play off nestačili,potažmu nebyl úspěšný ani duel s Chocní o konečné umístění.Chrudim –HC Slovan 5:2HC Slovan –Chrudim 2:3O 3.místoHC Choceň –HC Slovan 2:2HC Slovan –HC Choceň 1:3Konečné pořadí:1.HC Chotěboř, 2.HC Chrudim,3.HC Choceň,4.HC Slovan M.TřebováKLDNaopak dorostenci budují zcela nový tým.Po odchodu zkušených se nově museli adaptovat žáci, a přesto to dlouho vypadalo velmi nadějně. Až závěr základní části definitivně rozhodl, že na postupové 4.místo do vyřazovacích bojů Třebovští nedosáhnou.Zůstali mezi devítkou týmů z kraje na 5.místě a v další části o umístění aspirovali na potvrzení, což se nakonec stalo.(5.místo: 15-9-0-0-1-5-59:47-28 bodů).KLŽMezikrajskou soutěž (P.k.+kraj Vysočina) hrály obě kategorie –žáci mladší i žáci starší. Soutěž (17 týmů) nadto byla rozdělena na dvě části –A:vyšší úroveň a B:nižší úroveň.Třebovská družstva startovala v té nižší, nicméně malí adepti hokejového sportu každé utkání brali jako prestižní a rozhodně nezklamali. Úspěšnější byli v celkovém bilancování mladší žáci (6.místo-15-7-1-7-72:77-15 bodů),na starší zůstalo 10.místo (15–4–10-60:104-9 bodů).