Junioři HC dosáhli na vysněný titul – jsou krajskými přeborníky

Mladý tým opanoval základní část a triumfoval i v play off. Hokejoví junioři Slovanu Moravská Třebová se stali vítězi krajské ligy a přeborníky ve své soutěži, když finálovou sérii proti Lanškrounu ukončili ve dvou zápasech. -foto-Ten první na ledě Rehau arény se stal vcelku jasnou záležitostí v jejich prospěch. I když v polovině utkání inkasovali během jediné minuty dva góly, tak si stále udržovali náskok a bezpečně si došli pro vítězství. Druhý den se hrála odveta na ledě Orlů a ta byla mnohem napínavější. Domácí dokonce po dvaceti minutách vedli 2:0, ale Slovanisté nechtěli připustit komplikace za cestě za krajským titulem, vývoj duelu rázně otočili a po šedesáti minutách mohla vypuknout jejich radost. Po loňské smolné finálové porážce od Chrudimi se tedy Třebovští dočkali nejcennějšího úspěchu.Finále – 1. zápas: HC Slovan Moravská Třebová – TJ Lanškroun 6:2. 2. zápas: TJ Lanškroun – HC Slovan Moravská Třebová 2:3 (konečný stav série: 0:2, vítězem KL je HC Slovan Autor: Radek Halva