Karatista Sýkora přivezl z USA další pocty

Jan Sýkora, moravskotřebovský -karatista, sbírá momentálně jeden úspěch za druhým. Po titulu mistra světa (říjen 2015) se na začátku roku prosadil v okresní anketě Sportovec 2015, o podobný zářez usiluje v současnosti v městském formátu.Ve dnech 3.-6.3.2016 se v americkém Columbusu (Ohio) zúčastnil prestižního turnaje Arnold Sports Festival, jež se v posledních letech stal jedním z největších a nejrychleji rostoucích multisportovních podniků na světě. Pod záštitou herce a bývalého guvernéra Kalifornie Arnolda Schwarzeneggera, který sportovnímu klání opět osobně přihlížel, se téměř dvacet tisíc sportovců měřilo v různých disciplínách od kulturistiky a fitness (na kterých tento festival pohybu před lety začal) až po šerm, běh či bojová umění. V posledně jmenovaných, konkrétně kategorii kreativních sestav, Jan Sýkora získal zlatou a stříbrnou medaili. Následně si pak „odskočil“ ještě na turnaj Top Martial Artist, kde v kategorii tradičních korejských sestav získal další zlatou a titul Grand Champion.„Byla to zajímavá zkušenost, stejně jako patřičná vzpruha k další aktivitě“Se spoustou zážitků se nyní opět s plnou vervou budu věnovat mladým svěřencům (kroužek DDM), kteří před měsícem zažili „páskování“ a připravují se na své prvé závody“glosoval úspěšný sportovec.(mt)