Kolouch stál na světové „bedně“

Šestou příčku obsadil v celkové klasifikaci letošního světového poháru travních lyžařů závodník Tělovýchovné jednoty Slovan Lukáš Kolouch.Třiadvacetiletý svěřenec trenéra Daniela Mačáta zaznamenal svůj nejlepší výsledek v prestižním seriálu, v němž byl druhý nejlepší z reprezentantů České republiky.Start na finálovém podniku, který se konal v Předklášteří, navíc Kolouch ozdobil tím, že se podruhé v kariéře postavil v závodu World Cupu na stupně vítězů. Podařilo se mu to na trati slalomu, na níž zajel třetí nejrychlejší čas, když k tomuto úspěchu přidal ještě páté místo v obřím slalomu a třináctou pozici v super-G. Celkovým vítězem poháru se stal Švýcar Stefan Portmann, který na svahu v Předklášteří vyhrál dvě disciplíny a ve zbývající byl druhý.Na stejném místě se o tomto víkendu koná finále českého poháru a mistrovství republiky a i tady má Lukáš Kolouch políčeno hodně vysoko. Pohárové pořadí s náskokem vede a prvenství má na dosah ruky.Světový pohár v travním lyžování 2014 – konečné pořadí: 1. Portmann (Švýc.) 1108, 2. Frau (It.) 1084, 3. Němec 845, 4. Stocker (Rak.) 818, 5. Cerentin (It.) 660, 6. Kolouch 531.