Králem MCC/městského crossu se stal přerovský Špiler

Crossem uprostřed města pokračoval seriál Cykloman Abner 2016 v Moravské Třebové. Bikeři odevšad /domácí i ti ze širšího regionu (Lanškroun, Svitavy, Prostějov, Přerov, Brno, Holice, Šumperk) se postavili na start, aby si „dali notně do těla“. Trať byla nadmíru pestrá, střídala všechny druhy povrchu, technické sjezdové pasáže, stejně jako náročné výstupy. Pro hobíky vlastně běžná záležitost, ale v tempu časovky nic jednoduchého. Soustředění na jízdu bylo viditelné na všech úsecích rychlé tvrdé trati. Nikdo nepadnul fyzicky, všichni svůj bicykl ukočírovali zdárně až do cíle, byť s různou kilometráží, nechyběly ani defekty. „Nejvíc mě zaskočilo bahno kolem potoka Třebůvky“ posteskla si Dita Rolencová. Do závodu vystřelil nejrychleji domácí favorité a brněnský veterán Spáčil, v průběhu druhého 5km okruhu jim však záda ukázal přerovský Špiler a získal až dvouminutový náskok. V závěru jej dotahoval nadějný Schön (na 15 s.), dramatický byl sekundový souboj o bronzovou příčku. „Byl jsem tu před 20 lety, ještě když tu fungovala Rubena Tours a jezdil R.Fořt. Teprve nyní jsem si uvědomil, jak báječná, ale i mimořádně náročná je trať „nahoru-dolů“ uprostřed města, přes Křižák“, komentoval svůj úspěch spokojený Stanislav Špiler z Přerova. 25km trať zvládnul za 55 minut (průměr 27,15 km/h.). Celkové pořadí:1. Špiler Stanislav M2 TROB Přerov 00:55:002. Schön Martin M1 CK Slovan M.Třebová 00:55:153. Spáčil Leopold M4 Giant Brno 00:57:184. Rotter Michal M3 CK Slovan M.Třebová 00:57:215. Doležel Josef M3 CK Slovan M.Třebová 00:57:226. Vopařil Josef M1 Polička 00:59:197. Kadidlo Jiří M2 CK Slovan M.Třebová 00:59:338. Kvapil Jiří M1 CK Slovan M.Třebová 00:59:469. Smékal Filip M1 CK Slovan M.Třebová 01:00:5110.Pocsai Sandor M3 CK Čerti Kunčina 01:01:06V jednotlivých kategoriích byli nejlepší:J (6) – Kobelka Martin (M.Třebová), ZJ (3) – Dulajová Jitka (M.Třebová), M1(9) – Schon Martin (M.Třebová), M2(12) – Špiler Stanislav (Přerov), M3(11) – Rotter Michal (M.Třebová), M4 (11) – Spáčil Leopold (Giant Brno), Z1 (2) – Doleželová Monika (M.Třebová, Z2 (2) – Schneiderová Bedřiška (Čerti Künčina). „Byl to skvěle připravený závod plný adrenalinu“ shodla se při vyhlašování víc než padesátka (55) bikerů. Je to pocta pořadatelům seriálu, který slaví letos 15.jubileum a stal se za tu dobu významným podnikem v regionu. Už nyní zve i vás do pelotonu příštích závodů triatlonu (30.7.) a duatlonu (20.8.). Viz. www.cykloman.cz (mt)