Legendární Papírák má po roce opět stejného vítěze

Třebovský aquapark ožil o víkendu opět dlouho očekávanou sportovní show, legendárním Papírákem. Propojení cyklistiky, běhu a získalo dost příznivců. Důležitou součástí byl i dětský Cyklománek (30), Spokojeno bylo i 500 návštěvníků Aqaparku, kteří hodinu sledovali klání sportovců. Mnozí nepomýšleli na vítězství, jen si přijeli zazávodit a střetnout s kamarády. Tomu odpovídalo i klima srpnového odpoledne.Samozřejmě nechyběla ani početná elitní skupina (včetně pořadatele, bývalého účastníka ME v triatlonu Štěpaře), která se netajila úsilím zvítězit a připsat si body. Na 15. ročníku Papíráku – triatlonu (pátý závod seriálu Cykloman 2015) zvítězil ze šedesáti startujících Michal Rotter, V tomto závodě vypsali pořadatelé kratší distance, když závodníci plavali v místním Aquaparku 200 m, na kole (M.Třebová-Nová Ves a zpět) ujeli 16 km a závod dovršili během na 3 km. Tedy zkorigované/kratší trasy pro každou kategorii zvlášť), ale nic odpočinkového, což potvrdili i dva nizozemští účastníci. O všem rozhodl bicykl Logicky v plavání (4 minuty) nebylo možné ztratit tolik, než bylo možné získat při cyklistické dvacetiminutovce. Závěrečný běh byl pak nejnáročnější, pero některé doslova utrpením (vyčerpání značné), i když jiní dokázali své umístění naopak vylepšit. Had borců po plavání byl dost rozdrobený. Za dětskými kategoriemi vystřelili v těsném sledu Rotter a Štěpař, Nakládal. Klasická stíhačka nadějných juniorů (Kobelka, Konig G., Stupka, Rotterová) byla poznamenán většinou sólovými jízdami závodníků. K depu po klasické trase dorazil s luxusním více než minutovým náskokem jako první Rotter, jemuž se podařilo předjet pouze Kobelku, zatímco favoritů Štěpař zůstal třetí. Vsadil na běžecké dostihy, přesto si už nepolepšil. Naopak vítěz i v běhu pak svůj solidní náskok potvrdil.Bylo to jiné než v loňském roce, každý jezdil a běhal „za svý“. Já si věřil a vyšlo to, spokojenost tedy na místě.“ „Byla to Michalova exhibice, v současné formě je prakticky nedostižný, neporazitelný“ glosoval v cíli. Štěpař. Někteří byli pomalejší, což nevadilo. Nejlepší čas = 0:41:41 (1971), nejhorší =1:12:33 (2001). Sportovní show plné zajímavostí Duel „rytíř vs. králové“, tj. Michal Rotter vs. Leopold König vyzněl jasně pro prvně jmenovaného.L.König st. skončil na 15.místě, třebaže měl k ruce dalšího „krále“ Königa Gabriela, který se po famózním výkonu vklínil až do prvé pětky v absolutním pořadí. Vítaným zpestřením byl výkon třebovských druholigových atletů (5), kteří dosáhli rovněž na místa v TOP 10 (Nárovec sedmý, Schram devátý). Nejlepší ženou dle očekávání byla Rotterová Aneta (1996), když zaostala necelých pět minut za svým otcem. Ostatní souhlasně přikyvovali na vyjádření D.Rolencové: „Šlo nám o spokojenost, potvrzení, že to taky dokážu“A poměřit síly s ostatními“ Z výsledkůJunioři (6)1.Kobelka Martin M.Třebová 0:42:332.Stupka Zdeněk M.Třebová 0:43:163.Dopita Václav M.Třebová 0:46:19M1 (11)1. König Gabriel M.Třebová 0:43:552. Nárovec Jiří AK M.Třebová 0:44:063. Schram Daniel AK M.Třebová 0:45:24M2 (15)1. Rotter Michal CK M.Třebová 0:41:412. Hartman Karel SK OMT Pardubice 0:43:483. Kadidlo Jiří CK M.Třebová 0:44:32M3 (9)1. Štěpař Petr CK Čerti KUnčina 0:42:662. Nakládal Čestmír Bike Club Svitavy 0:45:503.Doležel Josef CK M.Třebová 0:47:14M4(7)1. Pustina František CK Čerti Kunčina 0:47:392. Petraš Stanislav Cyklo Profi Holice 0:49:593. Steklýá Josef CK Čerti Kunčina 0:50:24ZJ (4)1. Rotterová Aneta SKP Duha Fort Lanškroun 0:46:172. Soukalová Tereza M.Třebová 1:05:113. Kostíková Eva M.Třebová 1:12:26M1(4)1. Štěpařová Ivana M.Třebová 0:48:422. Vondráčková Jana CK Čerti Kunčina 0:54:233. Sáblíková Jindřiška SCS Mirva Svitavy 0:56:11Z2 (4)1. Schneiderová Bedřiška CK Čerti Kunčina 0:48:412. Nakládalová Radka 0:57:503. Lhotská Jana 1:03:20V celkové pořadí si tak borci na předních místech upevnili svá dosavadní postavení.(mt)