Litomyšlský Pešek ovládl moravskotřebovský Papírák

Moravskotřebovský Třebovský „Papírák“ (Paperman) se přiblížil už dvacátým narozeninám. Poprvé se uskutečnil (jako nultý ročník) v roce 1998, od roku 1999 se stal stabilní a oblíbenou součástí seriálu Cykloman. Snad i proto, že kratší plavecké distance jsou přijatelnější pro nepravidelně trénující sportovce než v Litomyšli. Předpoklady a ambice favoritů/aspirantů na vítězství byly jedna věc, reálná výkonnost účastníků rozhodující. Kdo je nejzdatnější sportovec, zda plavec, běžec nebo cyklista, zodpověděl moravskotřebovský závod. Loňský vítěz J.Ploc z Prahy na startu chyběl, přesto to favorité neměli snadné.Úvodní disciplínu – plavecké rozplavby, určující handicapy pro cyklistickou část – absolvovalo 44 startujících. Nejrychleji zvládli distance 100 m junior D.Jansa a I.Štěpařová (Z1), na dvojnásobné trati kralovali Hartman (Ústí n/O), Pešek a G.König.Cyklistická trasa měřila 18 km, peloton se natáhl, rozdrobil, kategorie se promíchaly, přesto se po obrátce v Nové Vsi vytvořila na čele tříčlenná grupa (Pešek,König a Rotter), která svým čtyřem pronásledovatelům (Štěpař, Kobelka, Kadidlo, Doležel) nadělila před běžeckou částí více než minutou ztrátu. Ve vedení zůstali i v závěrečné fázi 3 km běh), pořadí se však přeskupilo ve prospěch litomyšlského závodníka. Před týdnem skončil na Litomyšlském triatlonu druhý, do Třebové si přijel pro vítězství. Rotter udržel druhou pozici, na stupně nejlepších se pak skvělým během dotáhnul Štěpař. Mezi ženami vyhrála J.Dulajová před K.Obstovou. Nejlepší junior zaostal za vítězem o pět minut.„Byl to pěkný závod, v příjemné atmosféře. „Sedla“ mi zejména rychlá cyklistická část. Soupeři byli zdatní, palec vzhůru pro ně., pro mne to byl dobrý trénink na delší závody. Triatlonista musí být zdatný ve všech disciplínách“glosoval svůj úspěch vítěz.Skvělou náladu/klima sportovního odpoledne okořenil cyklistický reprezentant L.König, který nejlepší dekoroval.Výsledky1. Pešek Pavel (M1) SBR TRI Team Litomyšl 0:42:252. Rotter Michal (M2) CK Slovan 0:43:223. Štěpař Petr (M3) CK Čerti Kunčina 0:43:544. König Gabriel (M1) Team Netapp B 0:44:225. Kobelka Martin (M1) M.Třebová 0:44:316. Kadidlo Jiří (M2) CK Slovan 0:45:317. Doležel Josef (M3) CK Slovan 0:46:498. Uhlíř Dalibor (M1) AT&T Brno 0:47:129. Scheur Jan (M3) 0:47:2310.Široký Štěpán (J) M.Třebová 0:48:28Doprovodnou součástí Papíráku byl dětský triatlon jako šestá část seriálu Cyklománek. Třicítka malých nadšenců zvládla boj s vlastní pohodlností se ctí¨Příště na startu: Kunčinský duatlon. (2.září) – crosscountry (14 + 14 km) a vložený běh(3 km). 13,30 areál hřiště Kunčina.Prezentace od 12 hodin. Sedmý závod seriálu Cykloman 2017. (mt)