Malé motorové myši

Volejbalistky v kategorii starších žákyň opět nenašly přemožitele a získaly titul přeborníka Pardubického kraje i v sezóně 2011/2012. Jejich vítězství je o to cennější, že ani jednou se soupeřkami neprohrály. Navázaly tak na loňský primát, kdy současně uspěly i v Českém poháru a obsadily 12. místo v republice.

S ohledem na dominanci v kraji, za poslední čtyři ročníky byly třikrát první a jednou druhé, hledaly další možné mety ke zdolání a především prostor ke zlepšení hry. Pod trenérským vedením bývalých ligových hráčů Richarda a Marie Adamových tak letos urputně bojují kromě Českého poháru také s o dva roky staršími soupeřkami v 1. lize kadetek (do 17 let). A daří se jim nadmíru úspěšně. Po postupu ze základní části drží momentálně ve finálové skupině skvělé druhé místo!

V čem je skryt úspěch mladých sportovkyň, oceněných minulý měsíc starostou města Milošem Izákem za vynikající sportovní výkon při vyhlašování Sportovce roku? Kromě talentu a podpory ze strany rodičů je to především odborná a intenzívní tréninková příprava (3x týdně). Ta je zaměřená na rychlý pohyb po kurtu, umožňující dostat se včas pod míč, a ztížit soupeřkám položení smeče. Tímto přístupem kompenzují svůj menší vzrůst, a proto jsou schopny postavit se i o dva roky starším vytáhlým soupeřkám z vyhlášených volejbalových líhní jako je Prostějov nebo Ostrava.

Jejich bleskový pohyb po kurtu a frustrace soupeřek z faktu, že skoro všechno včas přijmou a vrátí přes síť, vedla k jejich pochvalné přezdívce „motorové myši.“ Svou šikovností, bojovností a nezdolností si u soupeřů vydobily zasloužený respekt. Tvrzení, že jsou mladé volejbalisty opravdu odolné a že mají natrénováno, dokládá celková porce mistrovských zápasů, které jsou schopny odehrát. V sezóně 2011/2012 totiž překročí stovku.

Trenérské duo Richard a Marie Adamových komentují výkony svých svěřenkyň takto: „Děvčata jsou jednoznačně nejmenší mezi družstvy Českého poháru a je jich málo. Chybějící parametry ale nahrazují poctivou prací na tréninku, obětavou hrou v poli, chytrou hrou na síti a hlavně bojovností do posledního míče. A to už je dost důvodů pro to, proč před nimi jako trenéři smekáme.

Složení týmu starších žákyň: Anička Cvrkalová, Adéla Gerišerová, Nikola Greplová, Tereza Hájková, Markéta Hrbatová, Daniela Mašková, Martina Říkovská, Klára Sedláčková, Marta Školařová.

V 1.lize kadetek pomáhají v každém zápase Ž. Šebrlová a střídavě M.Přikrylová s hostujícími hráčkami Žichlínka L.Totůškovou a A.Šenkýřovou.

Motorové myši