Markéta Hájková znovu cyklistickou šampionkou ČR

Úspěchy moravskotřebovských cyklistůCyklistika je sport nejen plný adrenalinových zážitků, ale též velmi ošidný a zrádný. Přesvědčil se o tom Leopold Konig jr., profesionální jezdec stáje SKY, když během jediné etapy se rozplynuly jeho sny na životní úspěch-podium na Vueltě 2016 a „černý den“ zhatil jeho plány přesvědčit skeptiky o aktuální formě, která se promítla na olympiádě v Riu do 11.místa v časovce. Jiná cyklistická persona z města, kadetka Markéta Hájková, naopak slavila radostně dvojnásobný úspěch na nedávném MČR mládeže. Po trojnásobném triumfu v roce 2014 získala nyní titul šampióna ČR 2016 v časovce (Sedlčany), druhé zlato vybojovala v silničním závodě v Kamýku nad Vltavou na trati dlouhé padesát kilometrů. Tč. jezdí za SKP Duha Fort Lanškroun. -foto-Kromě toho zvládla o prázdninách Markéta také dva zahraniční etapáky. V polském Zakopané nechyběla při Tour de Pologne women. Úspěšněji dopadl šestietapový závod ve švédském Tidaholmu. Po loňském čtvrtém místě se podařilo Markétě získat žlutý trikot za celkové vítězství. „Etapový závod ve Švédsku byl pro mne velkou zkušeností a možností porovnat se s mezinárodní konkurencí. Byl to také nejdelší a nejtěžší etapový závod, který jsem doposud absolvovala-foto- (mt)Cyklistika je sport nejen plný adrenalinových zážitků, ale též velmi ošidný a zrádný. Přesvědčil se o tom Leopold Konig jr., profesionální jezdec stáje SKY, když během jediné etapy se rozplynuly jeho sny na životní úspěch-podium na Vuelte 2016 a „černý den“ zhatil jeho plány přesvědčit skeptiky o aktuální formě, která se projevila na olympiádě v Riu 11.místem v časovce. (skončil nakonec na 29.místě).Jiná cyklistická persona z města, kadetka Markéta Hájková, naopak slavila radostně dvojnásobný úspěch na nedávném MČR kadetů a žáků. Lanškroun Po trojnásobném triumfu v roce 2014 získala nyní titul šampióna v časovce (Sedlčany), druhé zlato vybojovala v silničním závodě v Kamýku nad Vltavou na trati dlouhé padesát kilometrů. Tč. jezdí za SKP Duha Fort. (mt)