Moravskotřebovský rodák Lukáš Záleský je třetí v evropském poháru

MOTOCYKLOVÝ JEZDEC LUKÁŠ ZÁLESKÝ TŘETÍ V EVROPSKÉM POHÁRU SUPERSPORT 300 ZA ROK 2021

Lukáš Záleský č.27 při Velké ceně Bohumila Staši v Brně (autor snímku Pavel Salaba)

Motocyklový jezdec Lukáš Záleský z Moravské Třebové, který startuje v barvách JUNIOR
RACING TEAM Brno, absolvoval v roce 2021 svojí první sezónu na velkých okruzích.

Poté, co v roce 2019 získal titul druhého vicemistra Minimotocupu a v roce 2020 startoval
v Mistrovství republiky kategorie Mini GP OPEN se letos s motocyklem Yamaha YZF-R3
zúčastnil FIM EUROPEAN CUPU ve třídě Supersport 300. Pod vedením zkušeného trenéra
Michala Šembery předvedl tento 17letý závodník značný progres. Ten korunoval celkovým
třetím místem ve zmíněném seriálu, kdy při závodě v Chorvatské Rijece dokonce v obou
bodovaných rozjížďkách zvítězil. Mimo mezinárodní závody se také postavil na start Jarní
ceny Brna, kde skončil dvakrát pátý a Velké ceny Bohumila Staši, kde cílem projel pátý a
čtvrtý. Mezi jeho soupeře v těchto podnicích přitom patřili i takové veličiny, jako je Oliver
König (účastnící se mistrovství světa) nebo vítěz poháru Alpe Adria polský jezdec Jurand
Kuśmierczyk.

„Letošní sezona byla pro mě samotného velkým překvapením. S takovými výsledky jsem
na jejím začátku ani nepočítal.“, říká skromně Lukáš a hned na to dodává: „naštěstí se mi
letos vyhnuly pády, které mě provázely v předchozím roce vcelku často. To se ovšem nedá
říct o technických problémech. S jejich řešením mi pomohla skvělá spolupráce s firmou MJ
Motosport, kde mi stroj připravili jak před sezónou, tak mi opravili vzniklé závady i během
ní.“

O dalších závodních aktivitách Lukáše Záleského na příští rok zatím není úplně
rozhodnuto.

„Pokud budou příznivé podmínky, rád bych přesedlal na silnější stroj a závodil
ve třídě Superstock 600, která se jede v rámci poháru Alpe Adria. V opačném případě bych
ještě setrval v kategorii ´třístovek´ a pokusil se svůj letošní úspěch ještě vylepšit.

Raději by se ovšem tento nadějný jezdec viděl za řídítky silnějšího stroje.

Autor: Jaroslav Záleský