Moravskotřebovští lyžaři vybojovali jedenáct medailí na Mistrovství ČR

Krátce po skončení MS ve Štítné nad Vláří se na stejné trati představili nejlepší travní lyžaři při Mistrovství ČR.

Na kvalitně připravené trati si to kompletní domácí špička rozdala o sady medailí ve třech tradičních disciplínách (slalom, obříslalom, super-G) se závodníky ze Slovenska.

Skvěle si počínali i zástupci TJ Slovan Moravská Třebová. Naši lyžaři vybojovali celkem jedenáct medailí.

Hned v sobotu dopoledne to „zacinkalo“.

Slovan měl svá želízka v ohni hned v sedmi kategoriích. Na úvod prokázala skvělou formu Šárka Abrahamová, když vybojovala titul juniorské mistryně ČR v obřím slalomu.

Mezi předžačkami se prosadila Thea Trnková. Ve všech svých startech se dokázala probojovat na stupně vítězů. V obřím slalomu z toho bylo dokonce stříbro. V součtu bodů ze všech letošních závodů to znamenalo také vynikající druhou příčku v celkovém hodnocení Českého poháru.

Velmi dobře si v kategorii přípravka vedl také Tadeáš Machánek. Ve Štítné vybojoval dvakrát stříbrnou medaili, což znamenalo druhou příčku v celkovém pořadí ČP.

V kategorii „Talent“ se poprvé představil Jakub Hynčica a nevedl si vůbec špatně.

Mezi staršími žáky se Filip Trnka umístil na šestém místě.

Junioři Jan Kašický a Vojtěch Krejčí skončili na čtvrtém resp. sedmém místě.

První rok mezi muži si pro bronz vystoupal Václav Mačát.


Odpolední superobří slalom potvrdil, že ranní výsledky nebyly náhodné.

Další stříbrnou medaili přidala do sbírky Šárka Abrahamová a opět bronzovou hodnotu měla jízda Václava Mačáta. Znovu šestý byl Filip Trnka, páté místo bral Kašický a sedmý dokončil závod Krejčí.

Na nedělní dopoledne byl pro účastníky Mistrovství ČR připraven závod ve slalomu. Václav Mačát se skvělým výkonem v obou kolech posunul na stříbrnou pozici. Šárka Abrahamová pokračovala také v parádním představení a nakonec z toho byl další bronz. V celkovém hodnocení Českého poháru se v letošní sezóně shodně nadruhém místě ve svých kategoriích umístili Šárka Abrahamová a Václav Mačát.

Čtvrtý mezi juniory skončil Jan Kašický a osmý byl Vojtěch Krejčí. V kategorii starších žáků si 6. místo vybojoval Filip Trnka. Juniorka Tereza Peškarová skončila desátá.

 

Daniel Mačát – trenér lyžařského oddílu

 

Fotogalerie: https://slovanmt.rajce.idnes.cz/Travni_lyzovani_Stitna/