Neskutečný boj o titul východočeského přeborníka

V neděli 11. 1. 2015 se odehrál další turnaj východočeské krajské ligy v sálovém fotbalu – futsalu. Tentokrát účastníky hostila hala gymnázia v Poličce, kde svoje domácí zápasy hraje také, do té doby vedoucí celek celostátní ligy, áčko poličského Novabriku. Turnaje se také zúčastnil třebovský Šakalí hněv, jenž turnaj zahajoval a celkově na něm odehrál čtyři zápasy, ve kterých se postupně utkal s týmy Football Magicians V. Mýto, Pobřeží Slonoviny Lanškroun, Zanzibar Lanškroun a VPS Novabrik Polička B.Do užšího výběru šakalů se oproti poslednímu turnaji dostal střelec Š. Gallik, jenž nahradil marodícího P. Cinka.Šakalí hněv: L. Vykydal – K. Müller, P. Němec, M. Suchý, V. Huryta – T. Staněk, M. Sedláček, P. Matoušek, Š. GallikŠakalí hněv Mor. Třebová – Football Magicians V. Mýto 7:1 (3:0) Branky: V. Huryta 2, M. Sedláček, M. Suchý, P. Němec, K. Müller, P. MatoušekV zahajovacím utkání turnaje narazili šakalové na jednoho ze slabších soupeřů a zápas měli ve svých rukou, resp. nohách. Hned v úvodu však vyrukovali s nečekanými rošádami v sestavě, když se místo L. Vykydala do branky postavil Š. Gallik a obránce V. Huryta si vyměnil post s P. Matouškem. Počáteční oťukávání ukončil právě V. Huryta, jenž si po uličce od M. Suchého položil brankáře rychlou kličkou a otevřel skóre – 1:0. Druhou branku přidal rychlonohý M. Sedláček, který se po přihrávce P. Němce zjevil před brankou jako blesk z čistého nebe. Do poločasu se ještě prosadil po rohu V. Huryty na zadní tyči M. Suchý, jenž tvrdou hlavičkou nedal brankáři šanci. Po změně stran vyšel třebovským secvičený signál po trestném kopu, kdy rozehrávku K. Müllera pustil T. Staněk na nabíhajícího P. Němce a ten se nemýlil – 4:0. Slabší chvilku si vybral třebovský zadák s číslem 10 následně, když jeho rozehrávku vystihl soupeř a neumožnil tak Š. Gallikovi vychytat čisté konto – 4:1. Po korekci ovšem pokračovala kanonáda Šakalího hněvu. Po ose V. Huryta – P. Němec zvýšil na 5:1 u tyče osamocený K. Müller, aby následně obráncům pláchla dvojice T. Staněk – P. Matoušek a posledně jmenovaný chladnokrevně zakončil přihrávku jak na zlatém podnose od svého spoluhráče – 6:1. Poté ještě K. Müller trefil tyč. Tečku zápasu dal ten, kdo jej také brankově otevřel. To si V. Huryta narazil míč s M. Sedláčkem a potvrdil tak svoji univerzálnost – 7:1.Šakalí hněv Mor. Třebová – Pobřeží slonoviny Lanškroun 2:2 (2:1) Branky: T. Staněk 2Do zápasu s nevyzpytatelnými „slony“ vstoupili moravskotřebovští již v klasickém složení (viz. výše). Do vedení se dostal Lanškroun po rychlém brejku, avšak šakalové stačili brzy odpovědět toutéž zbraní, když autové vhazování zrychlil P. Němec a T. Staněk se tváří v tvář brankáři nemýlil a tvrdou ránou k tyči vyrovnal na 1:1. Běžely poslední vteřiny prvního poločasu a byl to opět nejlepší střelec šakalů letošní sezony T. Staněk, který si přehodil míč na svoji „slabší“ levou nohu, aby zaskočil nic nevidícího lanškrounského gólmana – 2:1. Ve druhé půli to byli především šakalové, kteří hrozili svými nebezpečnými výpady, jenže ani Š. Gallik a ani M. Sedláček svoje šance nedokázali proměnit a tak se paradoxně prosadil soupeř, když K. Müller nešťastně tečoval střelu soupeře, která skončila až za zády L. Vykydala. Závěrečný tlak šakalů přišel vniveč, jelikož své slibné šance nedotáhli až do touženého rozvlnění sítě M. Sedláček s K. Müllerem a tak i druhé měření sil mezi těmito soupeři v této sezoně skončilo remízou 2:2.Šakalí hněv Mor. Třebová – Zanzibar Lanškroun 4:1 (2:1) Branky: T. Staněk 2, Š. Gallik, P. NěmecTo na Zanzibar se v letošní sezoně šakalům daří a důkazem tomu bylo i toto utkání, ač se výhra nerodila lehce. Do vedení se dostali po chybě lanškrounské obrany a následném ťukesu P. Matouška se Š. Gallikem, který zakončil druhý jmenovaný razantní střelou – 1:0. Dvoubrankový náskok zase zařídila druhá útočná dvojice, to když M. Sedláček předložil geniální nahrávku svému spoluhráči před odkrytou branku a T. Staněk se v takových situacích nemýlí – 2:0. Do poločasu sice ještě lanškrounští dokázali snížit a dostali se tak na dostřel, ale víc jim už skvěle chytající L. Vykydal nedovolil a skóre narůstalo již jen na třebovské straně. Když vyrazila na „ofenzivní výlet“ celá šakalí obrana a K. Müller přiťukl míč P. Němcovi, bylo to zase o dvě branky – 3:1. Čtvrtou branku dal lišáckou střelou kolem vyběhnuvšího brankáře T. Staněk a vyhrál tak minisouboj s nejlepším střelcem soutěže F. Ptáčkem, jenž obléká dres Zanzibaru.Šakalí hněv Mor. Třebová – VPS Novabrik Polička B 2:2 (1:2) Branky: T. Staněk 2Zlatý hřeb turnaje měl být souboj o průběžné první místo dvou aspirantů na titul. Prognózy se potvrdily a zájem přihlížejících byl enormní. Od začátku se hrála sálovka ve velkém tempu a nasazení. Zkušenější rezerva Poličky zlomila odpor šakalů v 9. minutě, křížnou ránou se prosadil Opina , jenž prošel přes půl hřiště – 0:1. A když poté z trestného kopu vymetl všechny pavouky z rohu branky L. Vykydala nejlepší hráč Novabriku L. Mužík, bylo to už 0:2. Důležitost utkání dokazovaly také naakumulované fauly, které dvě minuty před koncem poločasu byly nerozhodně 5:5. Přitom za každý následující by se kopal trestný kop ze vzdálenosti devíti metrů od branky. Ten šestý si nakonec připsali na svůj vrub hráči Poličky a „devítku“proměnil nechytatelnou dělovkou T. Staněk a vlil krev do žil rozhněvaných šakalů 1:2. Vyrovnání viselo ve vzduchu nebo spíše na hlavě P. Matouška, jenž orazítkoval pouze spojnici tyče a břevna. Druhou půli jako by se poličští zatáhli a bránili těsné vedení. Čáru přes rozpočet jim udělal opět T. Staněk. Ten nadvakrát překonal poličského brankáře po dlouhém výkopu L. Vykydala. Šakalí hněv nakonec sahal i po vítězství, když půl minuty před koncem vyklouzl obraně štírek M. Sedláček, v úniku dva na jednoho předložil míč P. Němcovi, ten však poličskou branku přestřelil. V utkání s vysokými futsalovými parametry se tak body spravedlivě dělily.„Odehráli jsme opět slušný turnaj. Můžeme litovat pouze neproměněné šance těsně před koncem zápasu s Novabrikem, kdy jsme moc toužili po skalpu nejlepšího týmu soutěže a především remízového zápasu s Pobřežím, kdy jsme měli několik vyložených šancí. Bohužel jsme je nedokázali proměnit a to nás pravděpodobně připravilo o možnost bojovat o titul. Nezbývá tak nic jiného, než vložit všechny síly do posledního turnaje a porvat se o druhé místo“ neskrýval mírné zklamání pilíř obrany Kamil Müller.Hrající manažer Petr Matoušek zase zklamání mírnil: „Pro takové zápasy, jako byl ten s Novabrikem, tohle všechno děláme. Utkání přihlížela spousta diváků, k vidění byl zápas skvělé úrovně a nechyběla ani potřebná zápletka. Ani v ostatních zápasech jsme nezklamali svojí hrou a jsem na celý tým hrdý.“Na dalším turnaji, který se hraje 18. 1. 2015 ve Vysokém Mýtě bude Šakalí hněv chybět a své účinkování zakončí až na posledním turnaji 25. 1. 2015 třemi zápasy. Soupeři jim budou Bukvice Vysoké Mýto, Pardál Dolní Újezd a Tisako Tisová.