Po devíti letech je kříšťálový globus v Moravské Třebové

V pondělí v noci se travní lyžaři vrátili z finálového závodu světového poháru v italském Tambre.

V celé letošní sezóně si vedli velice úspěšně a svoji nadvládu korunovali ziskem nejcenější lyžařské trofeje.

V celkovém hodnocení národů vybojovala česká reprezentace první místo a mohla tak slavit zisk Křišťálového glóbu.

Významný podíl na bodovém zisku měli také lyžaři TJ Slovan Moravská Třebová.

V celém ročníku se na start postavili hned čtyři třebovští závodníci a na „hromadu“ 4487 bodů přihodili téměř celou pětinu, 820 bodů.

Reprezentační trenér Daniel Mačát mohl poděkovat za mimořádný úspěch této čtveřici moravskotřebovských travařů:
Šárka Abrahamová, Václav Mačát Jan Kašický a Vojtěch Krejčí.

Skvělý individuální výkon předvedla Šárka Abrahamová, která se umístila celkově na třetím místě ve světovém poháru žen a další dvě bronzové medaile
vybojovala v obřím a superobřím slalomu.

Část výpravy TJ Slovan s cenou pro nejlepší tým světa ((zleva : Kašický, Novotný (trenér), Abrahamová, Mačát D. (trenér), Mačát Václav))

Daniel Mačát převzal křišťálový glóbus (na 2.místě byla Itálie a 3. skončilo Rakousko)