Představujeme Vám: nový trenér hokejového Áčka

Před zahájením nové sezóny došlo ke změně na pozici trenéra A mužstva HC Slovan. Tým převzal Kamil Přecechtěl, kterého jsme zastihli na prvním tréninku suché přípravy Áčka.  Využili jsme této příležitosti a požádali jej o krátký rozhovor.

Mohl byste se na začátku fanouškům blíže představit?

Jmenuji se Kamil Přecechtěl, pocházím ze Zlína. Odmalička jsem se věnoval hokeji a to především díky mému otci. Ten chytal za Kometu Brno a zde jsem s hokejem začínal i já. Po nějakém čase jsme se přestěhovali do Olomouce, kde jsem ve své hokejové kariéře pokračoval, zatímco můj otec tu svou aktivní naopak ukončil. S hokejem se však nerozloučil úplně, pokračoval zde jako činovník klubu a já tam pod jeho vedením vyrůstal. V 18 letech se mi podařilo zúčastnit mistrovství Evropy juniorů, ze kterého jsme přivezli stříbrnou medaili. Další, znovu stříbrnou medaili, jsem získal ve 20 letech na mistrovství světa „dvacítek“. Jednou nás porazili Sověti  a podruhé Kanaďané,  ale na oba šampionáty mám skvělé vzpomínky. Zlato mi vyšlo až na třetí pokus, kdy jsem se v 21 letech stal akademickým mistrem světa.  V té době jsem studoval obor učitelství tělesné výchovy a zeměpisu na Univerzitě Palackého v Olomouci. Po té jsem přestoupil do Vítkovic, kde jsem hrál 7 let extraligu a dokončil tam také svá studia.  Poté jsem se vrátil do Olomouce, se kterou jsme po dvou letech postoupili do extraligy. Následoval můj odchod do Německa, kde jsem 5 let hrál nižší ligy a po svém návratu do Čech jsem se věnoval vyloženě trenéřině. Postupně jsem prošel olomouckou mládeží – od žáků až po juniory, s nimiž jsem strávil víceméně 15-17 let. Týmy dospělých jsem trénoval v Olomouci, v Prostějově, v Chomutově a v Přerově.

A teď jste tady. Jak k tomu vůbec došlo?

Víceméně to byla náhoda. V poslední době jsem přestával mít chuť do sportu a do hokeje jako takového a byl jsem rozhodnut, že zamířím do učitelství. Ale zavolal mi Pepa Fibrich, který tu působí také jako trenér mládeže, a oslovil mě…. a já jsem s povděkem vzal místo v Moravské Třebové a od letošního května zde zahájil svou činnost, misi.

Jaké jsou Vaše první dojmy?

Musím říct, jsem mile překvapen. Za prvé tím, jak se tady lidi chovají – jak vedení tak i rodiče, všichni jsou velice vstřícní. Samozřejmě je to začátek, ony určitě nějaké problémy přijdou, tak jako tomu je vždycky a všude. Ale ta atmosféra tady se mi líbí. Taky musím říct, že tu jsou vynikající podmínky pro trénování dětí. Zimní stadion je vlastně víceúčelová hala. Sportovci si tu můžou dělat od hokeje, přes inline, košíkovou až po fotbal, navíc hned vedle je fotbalové hřiště, dál ještě atletické. Zázemí je tady skvělé, pro děti neskutečná možnost vyžití a parádních tréninků. Myslím si, že i to přispívá k tomu, že zde jsou děti šikovné. Takže teď můžu ten měsíc hodnotit jenom pozitivně.

S jakými ambicemi jste do HC Slovan přišel?

Těžko říct, s jakými ambicemi sem můžu přicházet.  Nedokážu si zatím představit, co toto družstvo, které v minulé sezóně skončilo 11., je nebo naopak není schopné v sezóně produkovat.  Já se budu snažit co nejlíp dělat svoji práci, vtisknout týmu nějaký styl. O ambicích, si myslím, se budeme moct bavit nejdříve za jeden nebo dva měsíce.

Jak byste se Vy sám charakterizoval jako trenér?

V prvé řadě: moje nejhorší vlastnost je, že velmi nerad prohrávám. Chtěl bych být trenér, který jenom vítězí. Což samozřejmě vždycky nejde. Ale jako trenér jsem takový, že chci po svých svěřencích, aby na ledě vždy odvedli 100%.  Po stoprocentním výkonu mi jakýkoliv výsledek nevadí. Takže chci, a budu to vyžadovat i nadále a i v této soutěži, aby všichni, přestože chodí do práce nebo se věnují i jiným věcem, na ledě odvedli stoprocentní výkon. A pak se výsledky buď dostaví a nebo…

…nedostaví. Já věřím, že se týmu bude dařit. Na závěr otázka, která fanoušky určitě zajímá nejvíc. Máte už představu o sestavě Áčka?

V hrubých rysech ano, nachystaná je. V kádru teď máme dostatečný počet hráčů . Myslím, že konečná sestava se vytříbí v přípravných zápasech. I proto jsem se teď dohodl s vedením klubu, že proběhne šest letních tréninků. Na nich chci kluky trošku poznat i povahově, jak se staví k práci a jak jsou ochotni na sobě dělat. Taky bych rád zjistil, jak jsou na tom aktuálně s kondicí.

Moc děkuji za rozhovor a Váš čas. Přeji nám všem, ať se týmu daří.

____

Na další fotky z prvního tréninku Mužů A se podívejte zde: Hokej – suchá příprava Áčka – TJ Slovan Moravská Třebová – album na Rajčeti (idnes.cz)