Šakalí hněv má první ligovou výhru

V sobotu 14.11.2015 bylo na programu další kolo Celostátní ligy v sálovém fotbale – futsale, Futsal ligy. V dopoledních hodinách se konal pražský turnaj v Radotíně a v těch odpoledních, lépe řečeno podvečerních, pořádal svůj druhý domácí turnaj v azylu v Litomyšli moravskotřebovský Šakalí hněv.Již dopoledne přišla do Moravské Třebové omluvenka od týmu FK Adria Dobříč, který měl očividně problémy se složením týmu. Konečné rozhodnutí nepřijet na dva soutěžní zápasy znamenalo pro třebovského bosse P.Matouška nejeden telefonát s vedením soutěže, správcem haly, vedením poličského Novabriku a ostatní komplikace. Nicméně závěr byl takový, že se v Litomyšli odehrají pouhé dva zápasy a program turnaje se tak rapidně změnil. Nepřítomnost týmu z Dobříče bude řešit Ligová komise a dle stanov se dá očekávat kontumace dvou zápasů a to s Moravskou Třebovou a Poličkou.V 18.00 hodin se tak odehrál zápas Novabrik Polička – Bombarďáci Větřní a o hodinu později Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní.VPS Novabrik Polička – Bombarďáci Větřní 2:0 (1:0)Hráči Novabriku měli utkání po celý zápas pod kontrolou a ujali se vedení již v 6.minutě, kdy se po individuální akci po levé straně prosadil střelou k tyči J.Mužík, jenž nabírá zkušenosti také ve Futsalové lize v dresu brněnského Rádia Krokodýl. Z hostujících hráčů nejvíce zatápěl obraně agilní Grznárik, avšak byla to Polička, která si vytvářela gólové příležitosti, které však trestuhodně zahazovala. Až opět J.Mužík předložil míč M.Vondrovi a ten jeslemi zvýšil na konečných 2:0.Šakalí hněv Moravská Třebová – Bombarďáci Větřní 3:2 (2:1)Utkání domácích doprovázela skvělá atmosféra , na tribuně to vřelo již v první minutě, kdy uplatnil u autové čáry svůj důraz T.Staněk, našel v rohu hřiště P.Němce, jenž na třikrát prostřelil brankáře Cábu 1:0. Nástup jako hrom korunoval T.Novák, jemuž se rozestoupila obrana, prošel až před brankáře a ještě naservíroval míč do prázdné branky pro M.Sedláčka 2:0. Ke konci poločasu zatápěli domácí obraně i hosté, avšak ztroskotali na vynikajícím L.Vykydalovi. Ten kapituloval až minutu před koncem první půlky, kdy po rychlém brejku zůstal osamocený Grznárik, jehož našel zpětnou přihrávkou Sláma 2:1.Druhá půle začala opatrněji, až ve 27.minutě se otřásla branka za L.Vykydalem, jelikož Větřní z trestného kopu nastřelilo tyč. O tři minuty později ale udeřili šakalové. Po pravé straně unikl T.Novák a milimetrovým pasem na zadní tyč vybídl ke skórování T.Staňka a ten chladnokrevně zavěsil 3:1. Dvoubrankové vedení vydrželo jen tři minuty, pak z ostrého úhlu snížil V.Cais a na drama bylo zaděláno 3:2. V hektickém závěru ještě V.Huryta trefil tyč a M.Sedláčka shrnul při pokusu o kličku brankář Cába. Jinak se šakalové museli bránit tlaku bombarďáků, který k radosti početného diváckého osazenstva přežili.Petr Matoušek:„Atmosféra byla naprosto úžasná. Všem divákům, kteří si našli cestu do haly, moc děkujeme. Vyhráli jsme pro ně a hlavně díky nim.“