Šakalí hněv stále neporažen

Šakalí hněv stále neporaženČtvrtým turnajem pokračovala východočeská krajská liga v sálovém fotbalu – futsalu. Po dvou turnajové pauze se na palubovce v Poličce opět ukázal i celek z Moravské Třebové – Šakalí hněv.Sestava třebovských se po několika sezonách konečně ustálila, a tak Šakaly reprezentovali stejní hráči jako na zahajovacím turnaji: L. Vykydal – K. Müller, P. Němec, V. Huryta, M. Suchý – M. Sedláček, T. Staněk, P. Matoušek, F. Trnka.Avšak i tak se na střídačce šakalů objevila jedna staronová tvář. Své kamarády a bývalé spoluhráče přijel podpořit duchovní otec Šakalího hněvu Karel Kukol, jenž se staral o zápisy a dirigoval tým na střídačce a umožnil tak hráčům větší soustředění na jednotlivé zápasy.Moravská Třebová se ve třech utkáních postupně utkala s oběma týmy z Lanškrouna, které v dosavadní neúplné tabulce figurovaly na místech těsně před moravskotřebovskými a nakonec s „exligistou“ z Vamberka, jenž okupoval chvost tabulky.Šakalí hněv Mor. Třebová – Zanzibar Lanškroun 2:1 (0:0) Branky: T. Staněk, M. Sedláček Začátek prvního zápasu se zdržel téměř o deset minut, jelikož se čekalo na opozdilce z Lanškrouna. Po opatrném prvním poločasu, kde se oba týmy oťukávaly, přišla v půli druhé hra „nahoru dolů“. Do vedení šli třebovští po kombinaci M. Sedláčka s P. Němcem a zakončujícím T. Staňkem, aby po chvíli zvýšil na dvougólový rozdíl agilní M. Sedláček. Snížení Lanškrouna přišlo při závěrečném náporu, avšak zkušený tým šakalů si výhru sebrat nenechal.Šakalí hněv Mor.Třebová – Pobřeží Slonoviny Lanškroun 2:2 (2:2) Branky: M. Sedláček, T. Staněk (p)Ve druhém utkání se postavil šakalům kvalitnější z dvojce týmů z Lanškrouna a na hře to bylo rázem znát. Hned v úvodu otevřel skóre štírek M. Sedláček, posléze lanškrounští vyrovnali po tečované střele z dálky, aby následně skóre dokonale otočili na 1:2. Nicméně 7 sekund před koncem byl v brankovišti sražen V. Huryta a z následné penalty srovnal , jak se nakonec ukázalo na konečných 2:2, T. Staněk. Druhý poločas byla jedna velká bitva, ve které vynikal především L. Vykydal, jenž zlikvidoval i penaltový pokus soupeře, odpískaného za ruku V. Huryty.Šakalí hněv Mor.Třebová – Bomby k tyči Vamberk 3:2 (1:0) Branky: P. Němec, M. Suchý, T. StaněkPapírově jednoznačný zápas měla být loňská odveta krajského finále poháru, avšak tým z Moravské Třebové se na výhru hodně nadřel. Nečekaný tvrdý vzdor v první půli prolomila až souhra T. Staňka se zakončujícím P. Němcem. V závěru poločasu ještě chytl vamberský golman T. Staňkovi trestný kop po nakumulovaných šesti faulech, a tak soupeř na začátku druhého poločasu po vyšachování obrany srovnal a třebovským jako by ztuhly nohy. Rozvázala jim je až druhá formace Huryta, Matoušek, Trnka, která rozjela kolotoč střel před vamberskou brankou a odražený míč napálil dělovkou do branky M. Suchý 2:1. Definitivně zlomil dobře hrajícího soupeře nejlepší střelec M. Třebové šakal T. Staněk po souhře s M. Sedláčkem. Vamberští dokázali už jen snížit z penalty za údajnou ruku smolaře dne V. Huryty, jenž následnou diskuzi s rozhodčím odnesl modrou kartou.Šakalí hněv tak i nadále v letošní sezoně neokusil hořkost porážky, avšak výsledky se nerodili lehce. „Oproti prvnímu turnaji se ukázalo, že tým má nejen velkou kvalitu, ale i obrovské srdce a to jsme na palubovce dnes nechali.“ nechal se slyšet hrající manažer týmu Petr Matoušek bezprostředně po turnaji. Jeho slova ještě podtrhl pilíř obrany Kamil Müller: „Turnaj nás stál spoustu sil a přesvědčili jsme se, že musíme podávat maximální a koncentrovaný výkon i s papírově slabšími týmy a nelze je podceňovat.“ Věřme, že hráči budou s takovým odhodláním pokračovat i v nadcházejícím turnaji, který se koná 20. 12. 2014 ve Vysokém Mýtě a Šakalí hněv se utká opět se třemi soupeři – Pardál Dolní Újezd, Čistírna Česká Třebová a Football Magicians Vysoké Mýto.