Šakalové míří do své šesté ligové sezóny

Čekání bylo sice dlouhé, o to větší cítím zapálení pro věc. V první řadě chci poděkovat městu Moravská Třebová, TJ Slovanu Moravská Třebová a všem jejím představitelům za podporu, kterou sálové kopané dlouhodobě věnují. Díky jejich pomoci, která je znásobena místními firmami CHAS – MT s.r.o., HAAS s.r.o., DGF a.s., M-tour Miroslav Matocha, JAHA Hanák, s.r.o., transCz s.r.o., VYKO, spol. s r.o., Hedva, a.s. a Norbert Budig – Železářství patří Moravská Třebová na mapu sálové kopané ve světě. Vše je zároveň možné jen díky podpoře města Mohelnice, ZŠ Mlýnská Mohelnice a její sportovní hale, kde mohou být šakalové jako doma. Zvláštní poděkování patří jako vždy Zdeňku Vystavělovi.

Nezastupitelnou rolí při fungování jakéhokoliv kolektivu hraje parta lidí, která se podílí na chodu klubu. Bez nich a bez jejich práce pro naši společnou myšlenku bychom se neobešli a je úplně jedno, jestli mluvíme o hráčích na palubovce, jejich rodinách nebo o fanoušcích, kteří nás neúnavně podporují.

Vybudovali jsme moravskotřebovský fenomén, kterým (nejenom) v průběhu sezóny všichni žijí na „plné pecky“ a jsou mu schopni obětovat to nejcennější, co mají – a totiž svůj čas. V takové atmosféře je radostí skládat sestavu na turnaje. Tým má silné jádro, pevný charakter a duši, která se těší na nové bitvy. Tou nejbližší je domácí turnaj v Mohelnici, kde se utkáme s Brnem a Zlínem. Naše sestava za poslední dva roky nedoznala žádných podstatný změn, hráči dospěli, dozráli a spolu můžou být opět o něco silnější. Před týmem stojí prolomení několika nových úrovní kvality, tou nejzásadnější je postup mezi čtyři nejlepší týmy České republiky. Dvakrát nám to uteklo o pověstné milimetry a vteřiny, což bylo sice vždy velké zklamání, ale ve finále nás to učinilo mnohem odolnějšími a odhodlanějšími. Určitě bychom si také rádi vybojovali účast v některém z evropských pohárů.

Petr Matoušek