Šakalové pálili proti Chemcomexu do tyčí

Sáloví fotbalisté mají za sebou novoroční premiéru v celostátní lize a celkově šesté pokračování nejvyšší soutěže.

Pro zástupce našeho regionu to přineslo poloviční úspěšnost. Moravskotřebovští Šakalové si v Jilemnici poradili výsledkově přesvědčivě s domácím týmem, následně v zápase výborné úrovně po tuhém boji podlehli pražskému Chemcomexu. Poločasové vedení se jevilo slibně, ovšem po změně stran zaúřadoval střelec Šnídl a jeho dvě trefy znamenaly obrat. Šakalové mohli žehrat na smůlu, v závěru dělily Lasovského od vyrovnání doslova centimetry, jeho střela se vydala po trase tyč – tyč – ven… Škoda, ale co nevyšlo nyní, může klapnout ve vyřazovací části.

„Jsme vděční za každý ligový bod. Vítězství nad Jilemnicí si velmi považujeme, protože soupeř na nás vyrukoval v domácím prostředí s nadupaným kádrem a nebýt našeho rychlého vedení, nechci domýšlet, jak by to mohlo dopadnout. Utkání s Chemcomexem mělo parametry play off. Nemyslím si, že bychom byli horším týmem, určitě jsme minimálně vyhráli v trefování brankové konstrukce. Chemcomex hrál také v plné palbě. S blížícím se koncem základní části je liga čím dál vyrovnanější, čím dál kvalitnější a čím dál zábavnější. Těšíme se na sobotní klání se Spartou Praha a Kladnem,“ uvedl předseda klubu Petr Matoušek.

Po tomto kole je jasno o osmi účastnících play off, protože poslední Jilemnice se na lepší pozici nemůže dostat ani teoreticky. Složení čtvrtfinálových dvojic však bude vzhledem k nebývalé vyrovnanosti tabulky tajenkou do posledního hracího víkendu.

Další program:
Šakalí hněv pořádá turnaj v domácí hale v Mohelnici v sobotu 15. ledna od 14 hodin, přijedou celky AC Sparta Praha a FK Adria Kladno.

Radek HalvaSvitavský deník.