Seriál Cykloman Focus je v polovině -Mirva Cup bez větších překvapení

Cyklisté nosí dres jako uniformu. Vyznačují se společným zájmem lidí, kteří si nepřekážejí. Jinak jsou si všichni rovni – staří i mladí. Zcela beze zbytku to platí o účastnících seriálů Cykloman Focus a Cyklománek.Svitavští cyklisté už dlouhodobě startují v třebovském seriálu; jejich doménou bývají silniční závody (prolog, časovka). Letos se dokonce zhostili na jedničku pořadatelství někdejšího ORI Cupu, silničního závodu s hromadným startem, které tak po nových organizátorech převzalo název – MIRVA Cup. Logicky došlo k řadě změn ve formátu této interesantní akce: start byl tradičně v Petrušově, odtud trasa vedla cyklisty tentokráte přes Staré Město, Rychnov na Moravě, Žichlínek, Lubník, Tatenice, Krasíkov a Třebařov zpět do Petrušova. Délka okruhu čítala 32 km,všichni jeli 4 kola (resp. 14 cyklistů absolvovalo 128 km, 17 dalších 96 km), v případě nižšího počtu kol byl účastník klasifikován za těmi úspěšnějšími.Závod získal poněkud jinou dimenzi, kromě hobíků startovala i řada „eliťáků“, která zápolení cyklistů dodala ten správný „šmrnc“, zvláště když rezignovala na získané body pro seriál. Jejich účast nic nezkazila, aktéři se shodli na tom, že byla pro dobrou věc. Ostatně kdo nepatřil mezi favority, jel tak, jak mu kondice a ambice dovolily.Na start s postavilo 71 cyklistů, s různými ambicemi, typy silové i vytrvalostní. Třebovští cyklisté, resp.osvědčené typy, se jen výjimečně probojovali do první desítky (Schön, Orálek, Němčík, Kadidlo, Doležel, Pocsai) celkové výsledkové listiny, bezpečně kralovali ve svých kategoriích, i když přespolní účastníci (napříč regionem i republikou) jim nedarovali nic. Průměrná rychlost těch nejlepších se pohybovala přes 36 km/h.Od druhého kola se peloton natahoval, tři kola spolu „válčila“ dvacítka, poté se vytvořily hnízdovité skupinky výkonnostně vyrovnaných jezdců, které v minimálních rozestupech dojely do cíle. Nechyběl ani tradiční Cyklománek pro děti a mládež; vstoupil do 8. ročníku a petrušovský závod byl čtvrtým z předpokládaných osmi. Jel se na uzavřené trati z Petrušova směrem na Staré Město podle distancí pro kategorie určených. Třicítka těch statečných si pochvalovala atmosféru, která tu vládla v dopoledním čase, předznamenala pohodu prázdniny a mnohé účastníky přiblížila k možnosti získat v závěrečném slosování cenný bicykl. Radostná atmosféra vydržela díky dramatičnosti hlavního závodu až do pozdního odpoledne a podtrhla úspěch celé akce. Více informací na www.cykloman.cz. V jednotlivých kategoriích byli nejlepší:M1 (128 km)1. Turek Daniel Favorit Brno (Elite).3:29:072. Záleský Milan Favorit Brno (Elite) 3:29:383. Chlupáč Dominik Favorit Brno (Elite).3:30:06*trojice „Elite“ nebyla pro seriál bodově hodnocena, body připadly dalším v pořadí4. Schön Martin M.Třebová 3:31:035. Horák Michal SCS Mirva Svitavy 3:31:196. Daniel Petr Cyklo-ski Polička 3:31:24Další kategorie. Viz. www.cykloman.cz (mt)