Silniční cyklomanskou časovku nejlépe zvládl svitavský Kuda

(Rotter tradičního vítěze Kudu neporazil)Akcie dvou favoritů na celkové prvenství v seriálu (Kvapil, Kadidlo) povážlivě klesly ve chvíli, kdy byl odtajněn seznam zúčastněných cyklistů. Prognózy vzaly za své – nechyběla v něm rychlostní esa odevšad (z měst ČR- Ostrava, Zlín, Brno, Svitavy, Polička, Č.Třebová, Lipník, Havl. Brod, ani cyklisté z nejbližšího okolí). Závod tak skýtal znovu přitažlivý boj o sekundy, nadto ve značně frekventovaném silničním provozu (biskupický Kaléšek).Ti nejlepší byli rozeseti napříč startovním polem, a tak každý musel každý jet tvrdě „za své“. Největší aspiranti roztažený peloton 50 jezdců uzavírali a úspěšné v cíli lehce znervózňovali. Již potřinácté se zúčastnil svitavský Pavel Kuda, který již osmkrát triumfoval (+3-druhý, 1-třetí, 1-čtvrtý). Počasí ukázalo přijatelnou tvář, takže bojovná atmosféra byla cítit i podél trati. Nejčastější vítěz silniční časovky zase dominoval, jel průměrnou rychlostí 42,9 km/hod. „Samozřejmě jsem potěšen, stačit těm mladším buldogům není věru snadné“, dodal v cíli. Sedmička závodníků pak celkový čas stlačila pod 34 minut.Mezi ženami excelovala českotřebovská Monika Simonová (Cyklotrénink F.Trkal), protřelá účastnice MČR, ME či amatérského MS. Na náročné trati (23 km, Linhartice – Chornice a zpět) byla nepřehlédnutelná. Za vítězem zaostala o pouhých 5 minut. Pozornost na se poutal i zdejší rodák, dnes jezdec CK Zlín Zdeněk Orner (1956) „Na tomto báječném podniku nemohu chybět. Vzal jsem to jako trénink na Hawai, kam se po roce vracím na dlouhý triatlon Xterra World , Tour) “ komentoval své třetí místo v kategorii M4.Výsledky (TOP 10) – 23 km1.Kuda Pavel (M2) SCS Mirva Svitavy 0:32:10 2 Rotter Michal (M2) CK Slovan MT 0:32:493.Machotka Karel (M2) Yogi Racing Ostrava 0:33:084.Vodička Václav (M2) Cycling Brno 0:33:185.Drábek Zdeněk (M1) NikoSam /Svitavy 0:33:206.Daniel Petr (M0) Cyklo-ski Polička 0:33:227.König Radek (M2) Brno 0:33:598.Doležel Josef (M3) CK Slovan MT 0:34:159.Ress Tomáš (M2) Sport Races-Isaac Tea 0:35:0010.Tomek Jaromír (M4) Veloservis H.Brod 0:35:04V jednotlivých kategoriích byli nejlepší:M1 – Drábek Zdeněk, M2 – Kuda Pavel, M3 – Doležel Josef, M4 – Tomek Jaromír, J- Jansa Dominik (M.Třebová), ŽJ – Dulajová Jitka (M.Třebová), Ž 1 – Simonová Monika (Č.Třebová) (mt)