Školní sportovci ve stopách dospělých

Školní sportovci ve stopách dospělýchSport má ve městě dobré zázemí, odmalička kráčí mladí sportovci (atleti, futsalisté, fotbalisté ad.) ve stopách svých dospělejší vzorů.Halový pětiboj OVOVDoplňkový závod ve smíšených družstvech se uskutečnil v Brně. Tradiční a dlouhodobé úspěchy nemohly nepřitáhnout na start ani 8 členné družstvo 2.ZŠ ul. Palackého (ročníků 2004-2007).Třebovské družstvo ve složení: Milan Cedzo, Bruno Zeman, Jiří Vrtěna, Vít Žouželka, Lucie Dolečková, Tereza Kolářová, Jana Matoušková a Tereza Peškarová se již od první disciplíny pohybovalo na medailových postech. Před poslední disciplínou se probojovalo na první místo, které jsme heroickým výkonem při driblingu mladí sportovci potvrdili.Součástí celé akce byl i bohatý doprovodný program, při kterém se děti mohly setkat s olympioničkami Šárkou Kašpárkovou, Ivanou Večeřovou, Štěpánem Janáčkem či český skokan do vody Michal NavrátilMladí futsalisté ve finále divizeÚspěch si připsali také chlapci 8. -9. ročníku, jimž se ve futsalové školní lize na turnaji v Poličce velmi dařilo. Po vítězství nad domácí Poličkou (5:2) a Vysokým Mýtem (2:0) obsadili 1.místo a vybojovali historický postup do finále divize (společně kraj Pardubice a Hradec Králové).Vítězná sestava: Žouželka – Cerman, Málek Jan, Málek Josef, Václavek, Škrabal, Vrána, Spíchal, Cápal, Šmerda, SotolářNásledně tým 2.ZŠ potvrdil svou dobrou výkonnost na turnaji v malé kopané v Litomyšli ziskem 2.místa.