Školský pohár České pojišťovny ve florbalu 2014

Florbal je jedním z moderních sportů, který „táhne“ všechny generace – dospělé, mladé, školní mládeže zejména. Ve městě není oficiálně organizován (na rozdíl od Svitav, kde hostují v prvoligovém týmu moravskotřebovští hráči Skácelík, König, Doseděl, Muselík ad.), většinou je provozován na školách, a to po línii celostátních pohárů.Jeden z nich – školský pohár České pojišťovny 2014 dospěl do krajského finále, resp. eliminace pro celostátní úroveň. Po obvodním a okresním kole se do turnaje, který se uskutečnil v únoru probojoval také tým II.ZŠ ul.Palackého (1.stupeň ZŠ).Chlapci v konkurenci dalších 7 týmů (včetně sportovních škol) kalkulovali s dobrým umístěním, neboť v jejich středu je řada aktivních hokejistů či hokejbalistů, dívky zdobila bojovnost. S tou nakonec vybojovaly mezi pěticí družstev „pouze“ čtvrté místo (od medaile je dělilo horší skóre), odměnou jim byla spousta zážitků a skvělá atmosféra.Hoši neponechali nic náhodě, byli skutečnou „štikou“ turnaje, každému z týmů „nadělili pětku“. Po vyřazovacích bojích (2 skupiny), jimiž prošli jako nůž máslem, se sice natrápili v samotném finále, nicméně postup do další fáze, jež proběhne v březnu 2014, přece jen získali. Takže i my gratulujeme a přejme si brzký zrod opravdového florbalového oddílu ve městě! Situace už dostatečně nazrála…Z výsledků:Skupina B:ZŠ M.Třebová – Skoty tým 7:2; – ZŠ Jablonné n/O. 6:2;Tygříci Pardubice 6:2Semifinále: ZŠ M.Třebová – Sportovka Pardubice 7:1Finále: ZŠ M.Třebová – Tygříci Pardubice 5:4Sestava vítězného týmu: Jan Žouželka, Ondřej Peškar, Tomáš Faltejsek, Samuel Veselý, Martin Šmerda, František Klouda, Šimon Václavek, Michal Randis, Radek Cápal, Martin Vrána, Jan Kolísek, Tadeáš Hojgr, Šimon Řehák, Ondřej SmékalNejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen O.Peškar, z třebovských dívek byla oceněna V.Peškarová.Fotogalerie – viz.