Stolní tenisté budou i nadále divizní

Na začátku nového ročníku 2014-2015 proklamovali třebovští stolní tenisté jasně svůj cíl:„Nechceme v žádném případě opakovat předloňský scénář, kdy jsme se zachránili až po „rozstřelu“ nejslabším týmů.“ Tak zněla základní informace, kterou MTZ přinesl v lednovém čísle.Od té doby se mnohé změnilo: po krátké zimní přestávce, kdy týmy na turnajích nabíraly nové síly, je za námi už jarní část a po hříchu je rozhodnuto. V případě M.Třebové jednoznačně: průběžnou 9. příčku moravskotřebovští stolní tenisté již nevylepšili, Ale i konečné 10.místo (22-7-1-14-0 130:189 22 bodů) stačilo na potvrzení pokračující příslušnosti k divizi P.k. O úspěch se postarala čtveřice hráčů Zítka, Riemer, Maděra a Kalandra ml., tč. nejlepší hráč oddílu, mj., oceněný v anketě Sportovec roku 2014 (viz. na jiném místě)Bečko soutěžící v KP provázela větší fluktuace hráčů, jichž se vystřídalo v sezoně sedm (Riemer,Vykydal, Durák, Smetana, Palatka, Šejnoha, Muselík). Pro tým už samotná účast na této úrovni soutěží byla vítězstvím a udržet se v ní bonusem. To se nakonec nepodařilo – Třebovští sestupují z celkového 11.místa (22-7-0-15-0 125:179 21 bodů)K úplnosti ještě dodejme statistiku dalších dvou družstev Slovan M.Třebová:Slovan C (Regionální přebor A, 9 účastníků) obsadil konečné 3.místo (16-9-1-6-0 131:116 Slovan D (Regionální soutěž B) mezi osmičkou účastníků zvítězil (14-13-0-1-0 138:52 40 bodů). (mt)