Tenisté znovu za zelenými stoly

Už po podzimní 1.části soutěže byla situace A-týmu TJ Slovan dosti „nahnutá“. Nebylo zdaleka jasné, zda tenisté zachrání stávající, těžce vydobyté pozice v divizi Pardubického kraje.Víra byla jedna věc, druhou pak reálně dosahované výsledky. Tým se sice pyšní např. vítězstvím v České Třebové či nad Chrudimí B a Teslou Pce B, ostatními se soupeři však byli nad jejich síly a bodový odstup od ledna 2016 narostl do výše, jež odsoudila Moravskotřebovské k sestupu.V divizi se drželi tenisté dlouhých osm let, nyní musí zpytovat svědomí, vzchopit se a rychlým návratem přesvědčit, že tenis umějí.Tabulka po 20.kole ( kola před cílem). 11. TJ Jiskra Holice B 20 5 1 14 16 bodů 12. TJ Slovan M.Třebová 20 4 0 16 12 bodůPoslední dva zápasy (TTC Skuteč a Borová B) mohou přinést pouze kosmetickou úpravu. Z desetičlenné soupisky nejčastěji hrála šestice Kalandra M., Maděra J., Zítka P., Vykydal L., Riemer T., a Mrva M./ Nedostalo se na Duráka L., Smetanu J., Palatku E.,a Muselíka M.Béčko a céčko jsou účastníky Regionálního přeboru 1.třídy, což rovněž představuje zřetelný ústup ze slávy. Nicméně výsledky na této úrovni jsou uspokojivé – B tým prohrál pouze jedinkrát a míří zpět do krajské soutěže (2 kola před koncem, průběžné 1.místo 58 bodů). Slovan C figuruje ve stejné soutěži na 11.místě (34 bodů). Další družstva oddíl v soutěži nemá. Čítá přesto 43 členů, nevýhodou je velmi vysoký věkový průměr hráčů. (mt, jm)