Travaři úspěšně odstartovali sezonu 2018

Travní lyžaři z Moravské Třebové zahájili koncem května sezonu. Úvodní tři víkendy patřily mezinárodním závodům FIS. Lyžaři TJ Slovan se postupně představili na Slovensku, ve Švédsku a do třetice ve Švýcarsku. Hned slovenský start v Piešťanech nám přinesl několik skvělých umístění. V obřím slalomu zabodoval Filip Trnka. Ve své žákovské kategorii vybojoval stříbro za Rakušanem Bömwalderem a pouhých 6 desetin vteřiny před bronzovým Němcem Mauermannem. V kategorii starších žáků se dařilo Tomáši Jarůškovi, který protnul časomíru v pátém nejlepším čase. Svůj první zahraniční start má za sebou také Šárka Abrahamová. Prvním rokem juniorka si vedla víc než dobře a odsadila také 5. příčku. O den později dobrou formu potvrdila 6. místem ve slalomu. Tato disciplína dokonale sedla Václavu Mačátovi. Juniorský reprezentant se vyhoupl až na bronzový stupeň vítězů. Po startu sezony v Piešťanech se česká reprezentace přesunula na další mezinárodní FIS závody do švédského Norrköpingu, Václav Mačát, jako jediný zástupce TJ Slovan vybojoval dokonce dvě medailová umístění. V obou soutěžních dnech předvedl Vašek bezchybné jízdy a jen pár setinek ho vždy dělilo od vítězného kolegy z reprezentace Martina Bartáka a stříbrného Rakušana Posche. Dva bronzy přivezené ze Skandinávie byly velkým úspěchem. Série zahraničních startů pokračovala ve švýcarském Bӧmmeli. Zde byly na programu hned tři disciplíny, ve kterých se představilo pět lyžařů z Moravské Třebové. Nejlépe se dařilo Šárce Abrahamové. Šárka byla velkým překvapením prvního dne. Především ve slalomové části superkombinace předvedla skvělý výkon a stříbro, které mezi ženami získala si právem zasloužila. Svými výkony v obřím slalomu a v nedělní superobřím slalomu potvrdila výbornou formu, když ke stříbru přidala dvě šestá místa. Ve slalomu žáků zabodoval 5. místem Tomáš Jarůšek. V obřím slalom mužů se předvedli čerství junioři Vojtěch Krejčí a Jan Kašický. Oba zajeli bez chyb své soutěžní jízdy a umístili se na 21. resp. 22. místě. V nedělním superobřím slalomu se prosadil Václav Mačát 14.místem do elitní patnáctky. Velmi dobře mu sekundoval Jan Kašický, když 17.místem v silné konkurenci překvapil. Tři zástupci TJ Slovan Moravská Třebová budou Českou republiku reprezentovat také v úvodním závodě světového poháru v Rakousku. Šárka Abrahamová, Jan Kašický a Václav Mačát se představí na náročné trati v Rettenbachu.(TJ Slovan Moravská Třebová – oddíl lyžování,v Moravské Třebové, 14.6.2018)