Travní lyžaři na sněhu

Již před rokem začali lyžaři z Moravské Třebové psát novou kapitolu své činnosti – legálně rozšířili své aktivity z trávy i na sníh. Už tehdy dosáhli řady úspěchů, které znovu potvrdili letos na lyžařském Poháru Orlických hor 2015. V jeho rámci se zúčastnili dvou závodů – v Českých Petrovicích a v Čenkovicích, přičemž na ten prvý s atributem „přebor Pardubického kraje“ se sešla mimořádně silná konkurence (200 závodníků z Čech, Moravy a Polska) Na startu obřího slalomu byla z moravskotřebovských lyžařů dvanáctka závodníků: Natálie Kasalová, Klára Svozilová, Filip Trnka, Jakub Dostál, Tomáš Jarůšek, Terezie Steffanová, Jana Haasová, Vendula Peškarová, Šárka Abrahamová, Vojtěch Krejčí, Jan Kašický a Václav Mačát. Svízelné podmínky (teplota nad nulou, mlha) dovolily pouze jednokolový závod ve všech žákovských kategoriích, mezi desítku nejlepších se ve svých věkových kategoriích umístily Šárka Abrahamová (9.) a Terezie Steffanová (10.),Václavu Mačátovi připadlo 9.místo. Ostatním patřilo umístění odpovídající jejich zkušenostem. Závod v Čenkovicích nabídl večerní podívanou při umělém osvětlení. V dívčích kategoriích se nejlépe v obřím slalomu umístila Natálie Kasalová (13.místo), v chlapeckých byl Václav Mačát desátý před Adamem Weinlichem, který se posléze ještě zúčastnil finálového závodu v Říčkách a skvělou jedenáctou příčku v Poháru potvrdil. Ostatní lyžaři přes horší pozici (i v důsledku menšího počtu závodních startů) v celkovém pořadí Poháru Orlických hor předvedli výkony na hranicích svých zkušeností a rozhodně mezi 360 jmény nezklamali.(Viz. Kasalová 35, Svozilová 35, Dostál 38,Abrahamová 27,Terezie Stefanová 28,Krejčí 27,Jan Kašický 30,Mačát 18.) (Daniel Mačát, trenér lyžařského oddílu)