Úspěšné pokračování druholigové atletiky

Druhé kolo zavedlo atlety do Třebíče (29.5.). Mezi 219 atlety a 10 oddíly byli samozřejmě i Třebovští, s cílem povýšit svými výkony a pořadí v soutěži. Mužům se to o jediný bod nepodařilo, ženám naopak. Prezentovali se však dobrými výkony: Peter Samuelis vyhrál dálku (642) i trojskok (12,81) a navíc byl druhý v oštěpu, Ondřej Svoboda zvítězil na 3 km překážek (9:48,49) a druhý skončil na patnáctistovce. Vytáhl se i sprinter Jaroslav Žouželka, který byl druhý na stovce, čtvrtý na dvoustovce i čtyřstovce a pomohl štafetě na 4 x 400 m ke třetí příčce. I další závodníci přidali vyrovnané výkony.Nově (oproti 1.kolu) za AK MT nastoupili: Zouželka Jaroslav, Svoboda Ondřej, Částka Lukáš, Pálka Jiří, Zítka Patrik, Brýdl, Plocr Nejvíce bodů získali : Samuelis 31,Žouželka 23,Svoboda 23,Matuška 22, Notně posílily i ženy,tým tentokráte tvořily: Chládková Karolína, Stránská Markéta, Zichová Anna, Šunková Zdenka, Bambušková Ivona, Sekaninová Eva, Borbélyová Denisa, Broučková Lenka, Rodová Markéta, Rodová Kateřina, Dolečková Tereza, Hájková Hana. Nejvíce bodů získaly Borbélyová 22, Broučková 19, Bambušková atd.. Výrazné zlepšení, a to co se týče bodového zisku i umístění, zaznamenaly na stadionu v Třebíči moravskotřebovské atletky. Polepšily si totiž z posledního na velmi pěkné čtvrté místo, k čemuž mimo jiné vítězstvími ve svých disciplínách napomohly Ivona Bambušková za výkon 165 cm ve výšce a Lenka Broučková (10,85 m v trojskoku).2. LIGA MUŽI SKUPINA C2. kolo:1. Hvězda Pardubice B 186, 2. Čáslav 180, 3. Moravská Třebová 179, 4. Ústí nad Orlicí 151, 5. Choceň 138, 6. Kolín B 124.Pořadí po 2. kole:1. Hvězda Pardubice B 12, 2. Moravská Třebová 9, 3. Čáslav 8, 4. Choceň 6, 5. Ústí nad Orlicí 5, 6. Kolín B 2.2. LIGA ŽENY SKUPINA C2. kolo:1. Čáslav 197,5, 2. Třebíč 187, 3. Ústí nad Orlicí 142, 4. Moravská Třebová 109,5, 5. Trutnov 106, 6. Chrudim 89, 7. AC Pardubice 75.Pořadí po 2. kole:1. Čáslav 14, 2. Ústí nad Orlicí 11, 3. Třebíč 9, 4. Trutnov 8, 5. AC Pardubice 5, 6. Moravská Třebová 5, 7. Chrudim 4.Zdroj:http://svitavsky.denik.cz/ostatni_region/jiskra-byla-bez-svych-polaku-posledni-20160602.html