V Otrokovicích na poslední chvíli za tři body

Nejvyšší soutěž sálových fotbalistů přesunula o prvním prosincovém víkendu svou karavanu do zmodernizované otrokovické haly. Šakalové zde narazili na starého známého okresního rivala z Poličky a domácí Zlín, který chtěl konečně zažehnout své bodové motory. A právě proti Poličce se mu to povedlo náramně, když si do poločasu vytvořil čtyřbrankový náskok, který Polička už nedokázala smazat. Následný zápas mezi Moravskou Třebovou a Poličkou přinesl vyrovnané utkání, které futsalisté STAVOBLOCKU překlopili na svou stranu díky střelecké potenci Tomáše Poula. Jak bývá v sálovce zvykem, utkání se zlomilo v posledních pěti minutách. To ale nebylo nic oproti zápasu šakalů se Zlínem. Do zápasu sice vstoupili aktivněji domácí hráči a častěji prověřovali pozornost moravskotřebovské obrany, to vše se ale s nástupem do druhého poločasu změnilo. Přibývající tlak a narůstající počet šancí šakalové přetavili v krásnou a zároveň vítěznou branku pouhých třicet vteřin před koncem utkání. Celostátní liga pokračuje příští týden ve svém kvapíkovém tempu a Moravskou Třebovou čeká výlet do černošické sportovní haly Věry Časlavské. Zde oba regionální zástupci vyzvou v „malém Final Four“ týmy Chemcomexu Praha a Kladna.

VPS STAVOBLOCK Polička – FK Slovan Moravská Třebová 2:1 (1:1), branka: Petr Brázdil.
Futsal Zlín – FK Slovan Moravská Třebová 1:2 (0:0), branky: Martin ŠmerdaHonza Vogl.
Moravská Třebová: Ehrenberger, Brázdil, Sedláček, Bambušek, Lapčík, Štaffa, Matocha R., Vogl, Šmerda.

Foto a info: Petr Matoušek