Volejbalové žákyně mají za sebou první domácí zápasy

Volejbalová družstva starších, mladších žákyň a mladších žákyň v soutěži trojic, již májí odbytou premiéru na domácí půdě.
Starší žákyně
Začněme staršími žákyněmi, které si domácí premiéru odbyly hned v prvním kole své soutěže, kterou je krajský přebor Pardubického kraje (PA – U16Z), skupina C. Dne 9. 10. 2022 se v tělocvičně ISŠ setkaly týmy TJ Slovan Moravská Třebová, TJ Svitavy B a VK Litomyšl. Domácí hráčky v prvním utkání porazily své svitavské sokyně na sety 3:1. Ve druhém zápase se utkaly s hráčkami z Litomyšle. Těm sice na hřišti po nepříliš vydařeném utkání podlehly, ale z důvodu účasti starších hráček v barvách Litomyšle, zvítězily kontumačně 3:2. Po těchto výsledcích tak postoupila děvčata z Moravské Třebové do skupiny B, kam je doprovodily svitavské hráčky. Druhé kolo se odehrálo 6. 11. 2022 ve svitavské hale Na Střelnici. Zde se setkala družstva TJ Svitavy B, TJ Slovan Moravská Třebová, TJ Sokol Pardubice I. a TJ Sokol Geodézie Česká Třebová. Právě poslední jmenovaný tým byl prvním soupeřem moravskotřebovských hráček. Po vybojovaném prvním setu, který naše hráčky vyhrály 25:23, přišel útlum. Druhý set prohra 12:25 a v tiebreaku 12:15. V následujícím zápase čekal děvčata již třetí souboj s TJ Svitavy B a po setech
25:21, 25:19 se mohly po druhé v sezóně radovat ze zisku vítězství proti tomuto soupeři (pozn. 1. zápas se Svitavami skončil 1:1 v rámci kvalifikace). Posledním zápasem na programu dne byl souboj s Pardubicemi. Na straně hráček Slovanu se bohužel podepsala únava, prohra 0:2 po setech 15:25 a 19:25. Ta znamenala sestup zpět do skupiny C.
Další kolo se odehraje 4. 12. 2022 a zúčastní se ho družstva TJ Slovan Moravská
Třebová, TJ Svitavy B a VK Litomyšl. Kde se zápasy odehrají bude ještě upřesněno.


Mladší žákyně
Mladší žákyně čekaly domácí zápasy v rámci druhého kola krajského přeboru Pardubického kraje (PA – U14Z) skupiny A, 12. 11. 2022 v tělocvičně ISŠ. Místo ve skupině A si hráčky vybojovaly v prvním kole, které se konalo v Dolním Újezdu, kde porazily 2:0 domácí Dolní Újezd a Českou Třebovou a podlehly 1:2 v tiebreaku Pardubicím. Na domácí půdě je tak čekaly právě hráčky TJ Sokol Pardubice I., TJ Orel Letohrad a TJ Svitavy A. V bouřlivé divácké atmosféře nejdříve hráčky Moravské Třebové podlehly soupeřkám z Letohradu 0:2 (7:25, 7:25). Ve druhém utkání, po velmi vyrovnaných setech, vrátily porážku Pardubicím z 1. kola a zvítězily 2:1 (28:26, 17:25, 15:9). V posledním utkání se Svitavami se rozhodovalo o setrvání ve skupině A. Bohužel děvčata zápas nezvládla a prohrála 0:2 (14:25, 19:25). Příště se tedy znovu představí ve skupině B.
Další kolo se bude hrát 26. 11. 2022 v Pardubicích, za účasti TJ Sokol Pardubice I., našich mladších žákyň TJ Slovan Moravská Třebová, TJ Sokol Geodézie Česká Třebová a TJ Sokol Dolní Újezd.

Mladší žákyně – trojky
Posledním družstvem, které reprezentuje Moravskou Třebovou v žákovských kategoriích, jsou mladší žákyně v soutěži trojic, jež hrají krajský přebor Pardubického kraje trojic (PA – U14Z – TR1).
Jejich domácí zápasy se odehrály v neděli 13. 11. 2022 v tělocvičně ISŠ, v rámci 3. kola. Utkala se zde družstva TJ Slovan Moravská Třebová, VO TJ Lanškroun C, TJ Svitavy D, TJ Žichlínek a TJ Sokol Česká Třebová B. Nutno podotknout, že naše hráčky jsou v celé soutěži nejmladší a sbírají zkušenosti, což se bohužel projevuje. Všechna naše utkání skončila 0:2 s výrazným rozdílem v obou setech. Stále se na
hřišti hledají, ale je u nich vidět značný postup od začátku soutěže.

4. kolo této soutěže se odehraje 27. 11. 2022.

Matěj Krajči