Zprávy z atletického oddílu

Ani o prázdninách naše atletky nezahálely.  Zúčastnily se seriálu běžeckých závodů Iscarex, kde v celkovém pořadí vybojovala Dita Václavíková první a Magdalena Krejčí třetí místo.

První závody po prázdninách se konaly v Ústí nad Orlicí 7.9.2022. Bylo to 4 a zároveň poslední kolo družstev mladších žáků a žákyň.

Kluci i holky se zúčastnili ve velmi omezených počtech a snažili se urvat co nejlepší výsledek.

Děvčata ve složení Jolana Krejčí, Nikol Kučerová, Adéla Friedlová a Anna Šestáková nakonec vypojovala konečné 7 místo z 9 družstev a kluci ve složení Jakub Kučera, Jakub Holík, Matyáš Zvára a Jonáš Chládek skončili také na 7 místě z 8 družstev. Jednotlivé výkony najdete na www.atletika.cz .

Ve stejném termínu se konalo Republikové finále OVOV (Sázka olympijský víceboj), kterého se zúčastnili tři reprezentanti našeho oddílu a všichni si vedli velice dobře

Dita Václavíková skončila desetiboj na 11 místě, Magdalena Krejčí na 15 místě a Adam Svozílek na 6 místě ve své kategorii.

Dne 28.9. 2022 se v Jičíně uskutečnily mezikrajové závody, do kterých byla poprvé nominována naše členka Dita Václavíková , která závodila v hodu oštěpem. Ve velice chladném a deštivém počasí se týmu Pardubického kraje dařilo,  umístil se na druhém místě.