Historický úspěch moravskotřebovských volejbalistek

Ve zkratce zhodnotíme úspěšnou sezonu volejbalistek družstva starších žákyň TJ Slovanu Moravská Třebová.

Děvčata hrála ve složení: Adamová Veronika, Gerišerová Adéla, Greplová Nikola, Hájková Tereza, Horáčková Linda, Hrbatová Markéta, Mašková Daniela, Podhorná Hana, Sedláčková Klára, Školařová Marta a Voclová Radka krajský přebor Pardubického kraje a poprvé se 8 hráček zúčastnilo úspěšně kvalifikace a posléze všech 4 kol Českého poháru. První dvě kola Poháru se hrála na dvě skupiny – Čechy a Morava. Z každé části republiky postoupilo 16 oddílů, po druhém kole byla družstva z celé České republiky rozdělena dle výkonnosti do 3 osmiček tj. 24 týmů. Při svém debutu v ČP se odchovankyně a naděje moravskotřebovského volejbalu neztratily, ba naopak. Děvčata sváděla vyrovnané boje s hráčkami o “pár centimetrů vyššími“, s hráčkami z oddílů s bohatou volejbalovou tradicí, držela krok s celky velkých měst (Brno, Liberec, Olomouc, Praha …)

Díky 1. místu a zisku zlatých medailí v krajské soutěži jsme byli nominováni k reprezentaci Pardubického kraje na Mistrovství ČR starších žákyň. Ve dnech 15. – 17. 4. 2011 jsme v Bílovci bojovali o postup do druhé části – mezi 16 nejlepších celků z celé republiky. POVEDLO SE!!! Děvčata uhrála skvělé 2. místo a zajistila si postup do FINÁLE.

Ve dnech 29. 4. – 1. 5. 2011 jedeme do Brna změřit síly se špičkovými týmy z celé  České republiky. V základní skupině se postupně utkáme s celky VK Královo Pole Brno (pořadatel), PVK Olymp Praha (mistryně ČR 2010) a hráčkami Přerovského volejbalového klubu (bohatá volejbalová tradice). Držte nám palce, budeme to moc a moc potřebovat. Do Brna odjíždí tým pod vedením trenérů ve složení: Adamová Veronika, Gerišerová Adéla, Greplová Nikola, Horáčková Linda, Hrbatová Markéta, Mašková Daniela, Podhorná Hana, Školařová Marta a Voclová Radka.

Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem hráčkám za reprezentaci oddílu, města a Pardubického kraje, rodičům našich svěřenkyň za „podporu a zvukovou kulisu“ při fandění  v jednotlivých utkáních, TJ Slovanu Moravská Třebová a sponzorovi panu M. Hrbatovi.

Přidáme–li do výčtu úspěchů i výkon a zisk zlatých medailí za 1. místo mladších žákyň v krajském přeboru Pardubického kraje, 6.  místo družstva kadetek v 1. lize a udržení této soutěže pro příští sezónu a po podzimní části 3. místo žen v krajské soutěži, troufneme si říci, že volejbal v Moravské Třebové se začíná dostávat na výsluní a do podvědomí hráček a trenérů volejbalu v celé republice. Ani volejbalová miminka a moravskotřebovské naděje se v přehazované a v přípravce na úrovni kraje neztratila.

A na závěr otázka: „ A co Vaše dcera?“,  nechtěla by se zapojit a pokračovat ve stopách  úspěšných volejbalistek všech věkových kategorií? Najdete nás  od května na antukových kurtech vedle Aquaparku (středa od 17:00 hod a v pátek od 16:00 hod).

Trenéři

[hcm]gallery,upload/album/volejbal/sezona-2010-2011/,100[/hcm]