Šachisté zvítězili KP 2.V

Více než po dvaceti letech se moravskotřebovským šachistům podařilo probojovat do nejvyšší krajské soutěže družstev KP1.

Postup však nebyl nijak jednoduchý. V úvodu turnaje zbytečně remizovali s Horní Čermnou, která si tak uhrála jediný bod a v konečném hodnocení skončila poslední. Dále prohráli s Lanškrounem, který se také umístil až v druhé polovině tabulky, a následně remizovali v dobře rozehraném zápase se Žamberkem. Po čtyřech kolech byli na osmém místě s pouhými pěti body. Od pátého kola však nastal ve výkonu družstva velký obrat. Hráči zabrali, začali méně chybovat a v následujících sedmi zápasech neztratili jediný bod. Přestože vysoko porazili lídra soutěže Ústí nad Orlicí, do posledního kola se Svitavami nastupovali „jen“ z druhého místa. V derby sice vyhráli, ale netrpělivě museli čekat na výsledek Žamberk – Ústí nad Orlicí. V tomto zápase však Ústí zaváhalo a tak se mohlo začít s oslavami.

I v hodnocení jednotlivců v rámci celého přeboru se třebovským šachistům také dařilo. Zdeněk Sojma skončil první a v nejlepší padesátce se umístila celá základní sestava, Andriy Meleschko (6), Jaromír Glöckner (12), Štěpán Cedzo (13), Pavel Grepl (16), Milan Kotva (39), Josef Nečesánek (50).

Podrobné informace o průběhu celé soutěže a výkonech jednotlivých hráčů lze získat na webových stránkách oddílu www.sachy.slovanmt.cz.