Lyžařský pohár Orlických hor – první medaile pro Slovan

Další dvě pokračování letošního seriálu závodů krajského přeboru sjezdařů proběhla v Českých Petrovicích a na Dolní Moravě. Ve Skiareálu Baier České Petrovice (23. 2.) se za hustého sněžení vydala na trať dvoustovka startujících žáků a žákyň. Mezi nimi měl Slovan poměrně velké zastoupení čtrnácti talentovaných závodníků. K naší velké radosti se hned mezi nejmladšími prosadila Natálka Kasalová, které jen těsně utekl bronz a vybojovala tak skvělé čtvrté místo. Dobře si vedla také děvčata z přípravky Klára Svozilová (15. místo) a Karolína Škrabalová (20.místo). V přípravce chlapci byl Ondřej Peškar 27. a jeho bratr Marek dojel na 30. pozici. Ziskem 12. resp. 14. místa potvrdily dobrou formu i Šárka Abrahamová a Nicole Vacková v kategorii předžaček. Mezi stejně starými chlapci se Jan Kašický probojoval na 27. příčku. Příjemné překvapení na nás čekalo v kategorii mladších žáků. I když nepatřil mezi favority, tak se Václav Mačát dokázal prosadit mezi nejlepší a především skvělým výkonem v prvním kole vybojoval třetí místo a bronzovou medaili z přeboru Pardubickéhokraje. Velmi dobře mu sekundovali další dva mladší žáci z líhně TJ Slovan, Adam Weinlichprojel cílem v desátém nejrychlejším čase schopni připravit druhé kolo a tak se odjel jednokolový závod ve všech žákovských kategoriích.TJ Slovan M. T. měl na startu také několik zástupců v kvalitně obsazených žákovských kategoriích.Mezi těmi nejmladšími se na krásné 21. místo probojoval Filip Trnka a 30. příčku obsadil Matěj Kašický. V kategorii přípravka dívky se uvedla 23. místem Klára Svozilová a jako 26. protnula fotobuňku Karolína Škrabalová.Přípravka chlapci: zde se ve svém prvním startu prezentoval 34. místem Jakub Dostál. Předžákyně Nicole Vacková, Šárka Abrahamová a Terezie Steffanová se v uvedeném pořadí umístily na 26.-28. místě. Václav Mačát se tentokrát nevyhnul drobné chybičce krátce po startu, přesto je jeho 8. místo vynikajícím výsledkem a od dalšího bronzu ho dělila jen jedna vteřina. Lyžaři Slovanu se v letošním ročníku neztratili.Přestože nemohli absolvovat všechny starty, vybojovali naši reprezentanti velmi pěkná umístění v celkovém pořadí seriálu závodů: Václav Mačát – 12., Adam Weinlich – 14., Klára Svozilová –28., Karolína Škrabalová – 33., Šárka Abrahamová– 28., Nicole Vacková – 29., Jan Kašický –35., Marek Netolický – 47., Rostislav Abraham – 24. (Daniel Mačát, trenér lyžařského oddílu)