Lyžařský přebor Pardubického kraje

Lyžařský areál v Čenkovicích hostil 31. 1.2013 přebor Pardubického kraje v obřím slalomu žáků, který byl také součástí prestižního seriálu závodů Poháru Orlických hor – Dynastar Lange cup. Na startu se představila silná konkurence 240 lyžařů nejen z Pardubického kraje, ale dokonce i z Polska. Atraktivní závod byl naplánován do večerních hodin, aby lyžaři mohli předvést svoje kvality za umělého osvětlení. Bohužel organizátory nejprve zradila technika a start byl několikrát odložen, dokonce počasí se stále zhoršovalo a mladší i starší žáci absolvovali své jízdy v hustém sněžení a silném větru, tedy v podmínkách na hranici regulérnosti. Druhé kolo starších dětí bylo nakonec zrušeno, ale výsledky jedné jízdy se samozřejmě počítaly.TJ Slovan M. T. měl svá želízka v ohni ve třech kategoriích. Všichni naši lyžaři se v krajském přeboru představili poprvé a někteří doplatili na nezkušenost, ale i tak se dá jejich účast hodnotit pozitivně. Skvělou jízdu absolvoval mladší žák Adam Weinlich, který obsadil 13. místo. V přípravce dívky se předvedla Klára Svozilová svým 24. časem. Ve stejné kategorii chlapců, která byla se 40 startujícími nejnabitější,vybojoval 26. místo Marek Netolický. Předžákyně Nicole Vacková a Šárka Abrahamová se tentokrát nevyvarovaly chyb a dojely na 24. resp. 25. místě. Podobný osud potkal Jana Kašického.Hned na startu ztratil hůlku a protnul časomíru v 27. nejrychlejším čase. Naše lyžařské družstvo žáků pilovalo formu na hřebenech Krkonoš a také ve Štědrákově Lhotě, na svahu Ondry Banka, aby se v dalším závodě Poháru Orlických hor představilo v ještě lepším světle. (Daniel Mačát)