Podivná zima s dobrými lyžaři Slovanu

Zima 2013/14 lyžařům nepřála a značně zkomplikovala přípravu závodníků TJ Slovan. Dvě plánovaná soustředění jsme museli zrušit a nahradit jednodenními výjezdy, přesto se nám podařilo tréninkové hodiny na sněhu splnit na 90 {35ee9a24cab77a94bf9278b68682a826299cd4f3e9f500e94860064217a9fea5}. Z letošního seriálu závodů krajského přeboru sjezdařů absolvovali naši dva obří slalomy. První v Čenkovicích a druhý na Dolní Moravě. Na čenkovické sjezdovce se jel (30. 1.) tradiční večerní závod při umělém osvětlení. Mezi brankami obřího slalomu si vedli dobře dva naši zástupci. V kategorii mladších žáků se na osmém místě v Přeboru Pardubického kraje umístil Adam Weinlich. Stejnou příčku obsadil i Václav Mačát mezi staršími žáky.Ve stejném středisku se hned druhý den konal další závod v obřím slalomu, tentokrát započítáváný¨ do seriálu O pohár Bukové hory. Lyžaři TJ Slovanzde zanechali výraznou stopu. Díky skvělému výkonu Natálie Kasalové jsme se mohli radovatz bronzu v předžákyních. Mezi staršími chlapci se blýskl Adam Weinlich, který ve své kategorii nenašel přemožitele a zvítězil s náskokem 48 setin vteřiny. O týden později se lyžaři vydali pod Kralický Sněžník do lyžařského areálu na Dolní Moravě. Zde se 8. 2. jel další díl lyžařského poháru Orlických hor. Tento závod byl zároveňpřeborem Jihomoravského kraje, proto se zde sjela mimořádně silná konkurence 200 závodníků z Čech, Moravy i Polska. Na kvalitě připravené trati se značně podepsala obleva a s každým odstartovaným lyžařem se trať zhoršovala. Organizátoři museli nakonec uznat, že nebudou schopni připravit i druhé kolo a tak se odjel jednokolový závod ve všech žákovských kategoriích. Mezi těmi nejmladšími se na pěkné 34. místo probojovala Natálie Kasalová. Mladší žák Adam Weinlich se tentokrát nevyhnul drobné chybičce krátce po startu a závod dokončil na 16. místě. V kategorii starších žáků bylo 11. místo Václava Mačáta velmi dobrým umístěním. Se závodní sezónou sjezdařů se naši závodníci rozloučili opět v Čenkovicích (2. 3.). Nádherné počasí vytvořilo dokonalé podmínky pro účast v závěrečném obřím slalomu O pohár Bukové hory. Mezi startujícímiměl Slovan poměrně velké zastoupení čtrnácti talentovaných závodníků. K naší velké radosti se hned mezi nejmladšími prosadila Natálka Kasalová, která vybojovala skvělé druhé místo. Marek Peškar byl v této kategorii čtvrtý a Tereza Peškarová šestá. Dobře si vedly také mladší žákyně.Šárka Abrahamová získala pro Slovan druhý cenný kov, když protnula časomíru ve třetím nejrychlejším čase. Karolína Škrabalová byla šestá, 7. místo brala Jana Haasová, osmá skončila Nicole Vacková a 9. příčku obsadila Klára Svozilová.Mezi stejně starými chlapci se Vojtěch Krejčí radoval z 5. místa a Tomáš Jarůšek dokončil závod na 9. pozici. Starší děvčata Slovanu zastupovala Terezie Stefanová, která svůj závod zvládla také velice dobře a nakonec z toho bylo výborné 4. místo. Příjemné překvapení na nás čekalo v kategorii mladších žáků. I když nepatřil mezi favority, tak se Rostislav Abrahám dokázal prosadit mezi nejlepší a vyrovnaným výkonem v obou kolech vybojoval bronz. Velmi dobře mu sekundovali další dva žáci z líhně TJ Slovan. Petr Jarůšek projel cílem ve čtvrtém nejrychlejším čase a Adam Weinlich po chybě v závěru skončil pátý. Lyžaři z Moravské Třebové se v letošním ročníkuneztratili. Přestože nestihli absolvovat všechny starty, vybojovali naši reprezentanti velmi pěkná umístění v celkovém pořadí seriálu závodů O pohár Bukové hory: Natálie Kasalová – 2., Marek Peškar – 6., Vendula Peškarová – 8.,Šárka Abrahamová – 5., Karolína Škrabalová– 10., Jana Haasová – 12., Nicole Vacková – 14., Klára Svozilová – 15.,Vojtěch Krejčí – 7., Tomáš Jarůšek – 10., Terezie Stefanová – 7., Adam Weinlich – 3., Rostislav Abraham – 6.,Petr Jarůšek – 7. (Daniel Mačát, trenér lyžařského oddílu)