Podivné zlato z turnaje v Pardubicích

Pátý  kvalifikační turnaj, na kterém se bojovalo o poslední postupová místa do finálového turnaje v Milovech, se opět odehrál v Pardubicích.

Odjeli jsme tam v naši mládežnické TOP sestavě: Leona Bártová v kategorii HD16, Matyáš Daul (HD14),  Vojtěch Šmehlík (HD14), Eliška Horáčková (HD12) a Jan Horáček (HD 10).

Nejlépe se opět dařilo Honzovi Horáčkovi, který uhrál šest a půl bodu ze sedmi, stejně jako jeho největší konkurent Martin Dlouhý. Honzík byl vyhlášen jako vítěz a z Pardubic si odvezl zlatou medaili. Později večer byly konečné výsledky opraveny z důvodu velké chyby pořadatelů, kteří špatně vyhodnotili pomocné kritéria při rovnosti bodů. Na pomocné hodnocení nakonec Honzík skončil až na druhém místě. Turnaj se vůbec nevyvedl Matyášovi, který měl poslední možnost se probojovat do finálového turnaje. To se mu však nepodařilo a letos do Milov bohužel nepojede.

Jako bonus si každý náš mládežník z Pardubic odvezl stříbrnou medaili, kterou dostal za konečné druhé místo v Krajské soutěži družstev.

Konečné výsledky je možné si prohlídnout zde.

Zdeněk Sojma – trenér mládeže