Třetí čtvrtfinálový duel

Moravská Třebová – Choceň 3:4 (SN)Třetí duel mohl rozhodnout o zrychleném postupu HC Slovan do semifinále KLM. Ještě půl minuty před závěrečným hvizdem si málokdo připouštěl nezdar. Hokej je však hra nevypočitatelná, v play off zvlášť.Branky: 17. Muselík (Pokorný), 22. Muselík (Pokorný, Řehulka), 45. Černý (Duba, Rosendorf) – 4. P. Prachař (T. Prachař, Kopsa), 42. L. Pilař (P. Prachař, T. Prachař), 60. T. Prachař (L. Pilař, P. Prachař), rozhodující nájezd Řezníček. Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Kukeně. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:2. Diváci: 510. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 0:1. Stav série: 2:1.Moravská Třebová: Štefl – Pokorný, Rajnoha, Kutmon, Kvapil, Kršňák, Rosendorf – Kobza, Faltus, Řehulka, Černý, Schneider, Muselík, Čikl, Aulehla, Duba, Prokop. Choceň: Zelený – Kopsa, Vyskočil, L. Pilař, Fikejz – Křečan, Knytl, T. Prachař, M. Pilař, P. Prachař, Krejza, Král, Pochobradský, Řezníček.Níže využito článku R.Halvy ze Svitavského deníku. Choceň se brzy ujala vedení a postaral se o to dorážející P. Prachař. Rovněž dorážka znamenala vyrovnání, Pokorného nahození Zelený nezkrotil a Muselík byl na správném místě.Byl to zase tento třebovský útočník, který se v nástupu do prostřední části trefil zase, tentokrát v přesilové hře, a zdálo se, že Slovan jde za postupem.Hrál se hokej plný šancí, zvonily i tyčky, ale zejména zářili Štefl resp. Zelený. Druhý jmenovaný asi nejvíce při trestném střílení Řehulky. To byl jeden z klíčových momentů utkání.Ve třetí části úřadovala přesilovková komanda. Nejdříve to choceňské a L. Pilař vyrovnal, posléze to třebovské a Černý vrátil domácím náskok – 3:2.A potom už to byl hokej „nahoru – dolů“, fanoušci obou rivalů zažívali infarktové stavy.I v této vypjaté situaci se ale našlo místo pro fair play. Hostující Řezníček zůstal po jednom ze soubojů ležet u mantinelu a rozhodčí chtěl vylučovat, sám hráč však arbitra upozornil, že faulován nebyl. A to prosím dvě a půl minuty před koncem v době, kdy Choceň nutně potřeboval vyrovnat, jinak pro ni čtvrtfinále skončilo.Hosté nakonec odvolali Zeleného a jeho opuštěnou svatyni minul Černý od červené o centimetry.A pak už nastal čas 59:33, z nepřehledné situace se před Šteflem prosadil T. Prachař a šlo se tak do prodloužení – 3:3.V něm kralovali brankáři a v nájezdové loterii to bylo stejné. Třebovská „baterie“ ve složení Duba, Prokop, Černý a Aulehla nesplnila naděje v ní vkládané.Hosté na tom nebyli o moc lépe, první tři z nich také neuspěli, ale Řezníček, možná symbolicky, ano, a drama rozsekl.„Jeli nejzkušenější a šikovní hráči, ale ze čtyř nájezdů nedáme ani jeden. To se potom nedá vyhrát,“ uznal na webu Slovanu trenér Igor Čikl (rh).