Třebovská hokejová jízda

V Krajské hokejové lize (KLM) se HC Slovan ve druhém čtvrtfinalové utkání vytáhnul a již v neděli 31.ledna si může zajistit postup do semifinále! Ve druhém dějství čtvrtfinálových sérií nebyla Choceň na domácím kluzišti schopna klást valný odpor Moravské Třebové a po dvou třetinách bylo jasno. Slovanisté, byť nenastoupili v kompletním složení a nastupovali k utkání s respektem, záhy rozpoznali, že soupeř není v pohodě, převzali otěže hry do rukou a jednoznačně vyhráli.Běžela 14. minuta a choceňským divákům se dělalo nevolno.Řehulka totiž navázal na předešlé trefy Muselíka a Aulehly a Zelený lovil puk potřetí ze své klece!Potom sice Král snížil, že by to ovšem zaskočené domácí postavilo na nohy, to ani omylem.Ba naopak, hosté úřadovali dále a byl to fičák. Faltus s Řehulkou vtěsnali svoje zásahy do půlminuty a když nekrytý Aulehla upravil skóre na 1:6, byli domácí skoro zralí na ručník.Zvýšenou aktivitou v poslední třetině dosáhli alespoň na korekci, když Slovan možná až moc polevil a nechal vyniknout i Gottwalda. Zasloužená výhra tím nicméně nebyla ohrožena.Moravská Třebová – Choceň 3:7 (stav série: 0:2)Branky: 18. Král (Kopsa, Šejba), 43. M. Pilař (Fikejz, L. Pilař), 51. P. Prachař (T. Prachař) – 7. Muselík (Prokop), 10. Aulehla (Faltus, Čikl), 14. Řehulka (Kutmon, Prokop), 24. Faltus (Rosendorf, Čikl), 24. Řehulka (Pokorný), 32. Aulehla (Faltus), 55. Faltus (Kvapil). Rozhodčí: Kareš – Padevět, Holeček. Vyloučení: 8:11, navíc Vondráček OK, Krejza (oba Choceň) 10 min. OT. Využití: 2:3. Diváci: 467. Třetiny: 1:3, 0:3, 2:1. Choceň: Zelený – Kopsa, Vyskočil, Vondráček, Novák, L. Pilař, Fikejz – Křečan, Knytl, Šejba, T. Prachař, M. Pilař, P. Prachař, Krejza, Pochobradský, Král, Řezníček. Moravská Třebová: Gottwald – Pokorný, Kutmon, Kvapil, Kršňák, Rosendorf – Kobza, Řehulka, Faltus, Mička, Schneider, Muselík, Čikl, Aulehla, Prokop, Radimecký.(Autor: Radek Halva. Převzato ze Svitavského deníku. Bližší informace na www.hc slovan.com)