Úspěšné jaro mažoretkové a twirlingové skupiny ESPIRAL

Jarní měsíce jsou pro mažoretkový a twirlingový sport plné soutěží, v nichž se ukáže, co se kdo naučil.Espiral pokračoval ve svém letošním úspěšném tažení 26. a 27.3.2016 soutěží O pohár ze zámku v Kolíně. Na ní posbíral neuvěřitelných 13 medailí. V klasické mažoretce si zlato dovezla: Sofie Elizabeth Miková, Nela Sýkorová a Nikola Schönová. Stříbro vybojovala: Eliška Peňázová, Ilona Kužílková, duo Monika Vlková a Ilona Kužílková, miniformace kadet. A bronzové ocenění získala: Monika Vlková, Andrea Štolová a Karolína Šmachová. O den později sbírku medailí doplnily o 3 zlaté z twirlingového rytmického tanečního sóla: Andrea Štolová, Karin Kolářová a Sofie Elizabeth Miková. „O týden později jsme se zúčastnily v Kadani Mezinárodní soutěže mažoretek a twirlingu států Evropské unie, kam se děvčata musela probojovat ze základního kola“ vysvětlila trenérka Jitka Štolová. Z finálové soutěže dovezla naše děvčata celkem 9 medailí (5-2-1), jen si oproti Kolínu medaile trochu proházely. Největší úspěch získala svým třetí místem miniformace kadet, když mezi staršími získala II. vícemistra MCEU. Ocenění (Pohár MCEU) získala i moravskotřebovská trenérka Andrea Štolová za největší trenérský a choreografický přínos své skupině a tomuto sportu! Do třetice proběhl soutěžní víkend v Litovli.Třebovský Espiral měl na startu (v silné konkurenci) tři miniformace. Nejmladší kadetky dovezly zlatou medaili, stejně miniformace senior. Ta zbývající skončila osmá….(Jitka Štolová, Espiral Moravská Třebová)