Zimní lyžařská sezóna 2016

Lyžaři bilancují skončenou sezónu. A dlužno podotknout, že úspěšnou, jsou spokojeni…Z letošního seriálu závodů „O pohár Orlických hor“ sjezdařů absolvovali naši lyžaři dva obří slalomy. První v areálu Čenkovicích, který se jel v lednu za silné konkurence 180 závodníků z Čech. Moravy a Polska jako přebor Pardubického kraje, a druhý – finálový vŘíčkách.lyžařského areálu v Čenkovicích. Zde se 28.1. jel závod v obřím slalomu,„Na kvalitě připravené trati se značně podepsal čerstvý sníh a teplota kolem nuly. S každým odstartovaným lyžařem se trať zhoršovala, a tak závod byl pouze jednokolový“ zhodnotil trenér Dan Mačát.Z moravskotřebovských lyžařů si nejlépe vedl mladší žák Vojtěch Krejčí, který vybojoval skončil v silné konkurenci desátý, pouhou sekundu na bronzem. Jan Kašický bral se umístil na 21. místě. Mezi vybojovala 21.místo Natálie Kasalová. Předžákyně Klára Svozilová byla devatenáctá. Skvělou 16.příčku v mladších žákyních získala Šárka Abrahamová a 26.místo patřilo Karolíně Škrabalové. V kategorii starších žákyň si pro 17. nejrychlejší čas dojela Terezie Steffanová.Na černé sjezdovce v Říčkách se v březnu(12.3.) uskutečnil finálový závod. Mezi brankami obřího slalomu si vedli dobře také zástupci TJ Slovan. V kategorii přípravka žákyň se na 21. místě v Přeboru Pardubického kraje umístila Natálie Kasalová. Mezi stejně starými chlapci vybojoval 26.příčku Matěj Kašický. Předžákyně Klára Svozilová byla 14. a v 25. nejrychlejším čase protnul fotobuňku předžák Jakub Dostál. V kategorii mladších žákyň se na 18.pozici umístila Šárka Abrahamová a 20.byla Karolína Škrabalová. V mladších žácích si vedl velmi dobře Jan Kašický, když vybojoval 12.místo. Ve stejné kategorii se představili také 17. Tomáš Jarůšek a 18. Vojtěch Krejčí. Konečně významné 11.místo mezi staršími žákyněmi patřilo Terezii Steffanové. Ani v celkovém pořadí Poháru Orlických hor si mladí sjezdaři Slovanu nevedli špatně. Přestože nemohli absolvovat všechny závody, tak se mezi 360 jmény v celkové klasifikaci neztratili:Patřilo jim níže uvedené pořadí:Natálie Kasalová (29), Klára Svozilová (25),Šárka Abrahamová (28), Karolína Škrabalová (34), Terezie Stefanová (19),Vojtěch Krejčí (26), Jan Kašický (27).(Daniel Mačát, trenér lyžařského oddílu) Mladí moravskotřebovští lyžaři na soustředění v Krkonoších